رئیس سازمان بنادر قطر گفت:ایران پس از بروز اختلافات در منطقه و مشکلات کشورهای عربی با قطر در کنار ما ایستاد و با ما همکاری کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج؛رئیس سازمان بنادر قطر با بیان اینکه هدف سفر هیأت قطری به ایران بازدید کلی از امکانات موجود، بررسی سرمایه‌گذاری در بنادر و تسهیل تجارت بین دو کشور  است خاطر نشان کرد:خروجی این سفرها سندی خواهد بود که سند حمل و نقل بنادر و توسعه روابط دریایی دوطرف است.

کاپیتان محمد الخُنجی با اشاره به اینکه امیدواریم اهداف تنظیم شده برای این سفر خروجی مناسبی داشته باشد گفت:نزدیک بودن دو کشور به یکدیگر و موقعیت مناسب ایران در ترانزیت کالا از قطر به کشورهای مشترک المنافع CIS و بالعکس  از دیگر مواردی است که در سند حمل و نقل بنادر و توسعه روابط دریایی دو طرف بررسی می‌شود.

وی به میزان پایبندی قطر به تعهدات خود در این سند مشترک حمل و نقلی اشاره کرد وگفت: پس از بروز اختلافات در منطقه و مشکلات کشورهای عربی با قطر، ایران در کنار ما ایستاد و با ما همکاری کرد. 

آمار نشان می‌دهد تغییرات زیادی در حجم تبادلات دو طرف پس از این موضوع ایجاد شد و افزایش یافت و رشد تبادلات تجاری بین دو کشور رخ داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج