معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه سقف وام مسکن روستایی از 20 میلیون تومان به 25 میلیون تومان افزایش یافته است، گفت: این افزایش سقف وام به بانک‌ها ابلاغ شده و از امسال قابل اجراست.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن از افزایش سقف وام مسکن روستایی در سال 97 خبر داد.

عزیز‌الله مهدیان با اشاره به اینکه دولت در بحث کمک بلاعوض در زمان وقوع حوادث به خصوص زلزله تأکید دارد، گفت: یکی از اقدامات بزرگی که بنیاد مسکن در سال 96 انجام داد تأمین تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی حادثه‌دیده در زلزله بوده است که برای اولین بار بعد از زلزله سرپل ذهاب در کرمانشاه دولت مصوبه‌ای ارائه کرد که بانک‌ها اعتبارات لازم را برای پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض به حادثه‌دیدگان پرداخت کنند. 

در مناطق روستایی تمام مسائل به بنیاد مسکن بازمی‌‌گردد

مهدیان با اشاره به اینکه محور فعالیت‌های بنیاد مسکن بازسازی با کمک مردم است، گفت: در مناطق روستایی تمام مسائل به بنیاد مسکن بازمی‌‌گردد یعنی اعم از صدور پروانه و تأمین مصالح ساختمانی برای کمک به حادثه‌دیدگان در مناطق روستایی در اختیار بنیاد مسکن است، بنابراین فعالیت و بازسازی در مناطق روستایی بسیار راحت‌تر است.

وام مسکن

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن  افزود: اما بخش عمده‌ای از مشکلات مربوط به بازسازی در شهرهاست چرا که نظام مهندسی ابتدا باید طراحی‌ها را انجام و شهرداری‌ها باید پروانه را صادر کنند، بنابراین  مقدمات کار یک مقدار زمان‌بر بوده است.

بازسازی واحدهای روستایی در سرپل ذهاب و کرمانشاه تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد

وی ادامه داد: بازسازی واحدهای روستایی در سرپل ذهاب و کرمانشاه تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد و در مناطق شهری تلاش می‌شود تا پایان شهریور سال 98 کار بازسازی آنها به اتمام برسد. 

مهدیان در خصوص افزایش سقف وام مسکن روستایی گفت: سقف وام مسکن روستایی که پیشتر به دو شیوه تا 18 میلیون تومان و 20 میلیون تومان بوده است به 25 میلیون تومان افزایش یافت. بنابراین دولت برای بازسازی 200 هزار واحد مسکن روستایی در سال 97، 25 میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج