مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از فردا در استان سیستان و بلوچستان آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون وزیر جهاد کشاورزی زمان اغاز خرید تضمینی گندم را اعلام کرد.

یزدان سیف روز یکشنبه در دیدار نوروزی وزیر جهاد کشاورزی با مدیران،کارشناسان و فعالان بخش کشاورزی از آغاز خرید تضمینی گندم سال زراعی جاری از ششم فروردین در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

وی گفت: گندم با قیمت سال گذشته به صورت علی الحساب خریداری و از کشاورزان با ابلاغ قیمت های خرید تضمینی سال زراعی جاری، مابه التفاوت آن به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: امسال 10 میلیون و 200 هزار تن تا 10 میلیون و 500 هزارتن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.

شکرانه گندم

سال گذشته نزدیک 9 میلیون تن گندم خریداری شد

در سال گذشته در خرید تضمینی نزدیک 9 میلیون تن گندم به ارزش بیش از 114 هزار میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شد که با توجه به ذخایر سال قبل از آن، همچنان خودکفایی در تولید این محصول راهبردی استمرار پیدا کرد.

پارسال براساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید 2درصد به مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری شده بود.
شورای اقتصاد هنوز نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری که از ابتدای هر ماه 96 آغاز شده را اعلام نکرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج