عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: هفت هزار و 600 تن تخته ام.دی.اف و نراد با 122 واگن قطار از جمهوری آذربایجان و روسیه طی 20 روز گذشته به بارانداز راه آهن آستارا در غرب استان گیلان وارد و تخلیه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین عاشوری گفت: 122 واگن تخته از طریق راه آهن آستارا به کشور وارد شد.

وی در بازدید از تخلیه بار قطار در بارانداز راه آهن آستارای استان گیلان افزود: بیشتر این کالاها به عراق حمل شده و هفته آینده اولین محموله از بارانداز راه آهن آستارا به روسیه حمل و صادر خواهد شد و آستارا در آینده به واسطه این خط ریلی، یکی از مراکز مهم صادرات و واردات خواهد بود.
حسین عاشوری افزود: پنج شرکت ایرانی و یک شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در ساخت انبارهای بارانداز اعلام آمادگی کرده اند و طرح های آنها، توسط مسئولان راه آهن ایران و جمهوری آذربایجان در حال بررسی است.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 1395 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی متعهد شده بودند و سال گذشته با تحقق آن، قطارهای جمهوری آذربایجان و روسیه، عبور آزمایشی خود را از این مسیر تجربه کردند و در آینده با اتصال آن به راه آهن رشت - قزوین، کریدور ریلی شمال - جنوب ایران فعال خواهد شد.
بندر مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خاکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد و گمرک این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج