رئیس اتحادیه رنگ‌فروشان تهران گفت: هر واحد صنفی در صورت تخلف و فروش دو ماده اکلیل و سرنج صددرصد توسط اتحادیه و اماکن پلمب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اتحادیه رنگ فروشان تهران اعلام کرد: مغازه های فروشندگان مواد محترقه  پلمب می شود.

ناصر اقبالی درباره تمهدیدات صنف رنگ‌فروشان تهران برای عدم فروش مواد خطرزا که برای ایام چهارشنبه سوری استفاده می‌شود، اظهار کرد: طبق روال سال‌های قبل اتحادیه صنف رنگ‌فروشان به صورت اتوماتیک به تمامی اعضا پیام داده و با تهیه بروشور و دراختیار قرار دادن آن به اعضای صنف، فروش این مواد خطرناک را قدغن اعلام می‌کند.

رئیس اتحادیه رنگ‌فروشان تهران خاطرنشان کرد: از سال قبل این اطلاع‌رسانی به اعضای صنف بیشتر شده است همچنین از سال‌های گذشته به همراه رؤسای چند اتحادیه دیگر که در موضوع چهارشنبه آخر سال دخیل هستند در جلسات مشترک با پلیس امنیت شرکت کرده و تلاش می‌کنیم تا نسبت به بروز حوادث پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: به اعضای صنف اعلام کرده‌ایم به افراد مشکوکی که در طول سال خریدی از صنف ما ندارد و فقط در ایام آخر سال برای خرید وسایلی مورد استفاده در مودامحترقه مراجعه می‌کنند، جنس نفروخته و در صورت اصرار خریداران، به آن‌ها بگویند برای خرید این مواد باید به کلانتری رفته، توسط مراجع انتظامی مجوز بگیرند، سپس به واحد صنفی مراجعه کنند همچنین در صدد هستیم تا جایی که امکان دارد مصرف‌کنندگان واقعی را از سایر افراد شناسایی کنیم، اما خرید اینگونه مواد با توجه به واردات آن از کشور‌های دیگر از صنف ما بسیار کمتر شده است.

مغازه های فروشندگان مواد محترقه

از طرف اماکن و کلانتری از واحد‌های صنفی رنگ‌فروشان در طول بازدید به عمل آمده است

رئیس اتحادیه رنگ‌فروشان تهران با بیان اینکه در حال حاضر این اتحادیه حدود 750 عضو با جواز دارد، تصریح کرد: از طرف اماکن و کلانتری از واحد‌های صنفی رنگ‌فروشان در طول بازدید به عمل آمده و نظارت‌ها انجام می‌گیرد.

فروش سرنج و پودر اکلیل 100 درصد قدغن است

وی تصریح کرد: فروش ماده سرنج و پودر نقره‌ای (اکلیل) توسط اعضای صنف رنگ‌فروشان به افراد فاقد مجوز 100 درصد قدغن و به اعضای صنف اعلام شده است به هیچ عنوان این دو ماده در اختیار افراد ناشناس قرار نگیرد، زیرا خرید همزمان این دو ماده توسط افراد شک‌برانگیز است.

اقبالی با بیان اینکه این دستورالعمل از حدود 20 بهمن به اعضای صنف ابلاغ شده است، متذکر شد: واحد صنفی در صورت تخلف و فروش این دو ماده صددرصد توسط اتحادیه و اماکن پلمب شده و تخلف وی گزارش می‌شود.

شهروندان از این ماده‌های خطرزا استفاده نکنند

وی درباره مخاطرات این مواد نیز گفت: توصیه اکید داریم که شهروندان از این ماده‌های خطرزا استفاده نکنند، زیرا برای شخص استفاده کننده و خانواده وی زیان‌بار است و حتی در سال‌های گذشته شاهد بودیم که تعدادی از فرزندان همکارانمان نیز گرفتار این موضوع شده و آسیب دیدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج