شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام کرد: میزان ذخایر نفت درجای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نیز ۴۲۵ میلیون بشکه است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت نفت، میزان ذخایر نفت درجای شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اعلام شد.

بر اساس اعلام شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مقدار گاز درجای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی (یکی از سه شرکت تابع شرکت نفت مناطق مرکزی) بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد متر مکعب و ذخایر قابل استحصال گاز بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد متر مکعب است که از این میان، تاکنون هزار و ۳۷۷ میلیارد متر مکعب برداشت شده است.

میزان ذخایر نفت درجای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نیز ۴۲۵ میلیون بشکه است که ۱۲ میلیون بشکه آن برداشت شده است.

تولید روزانه ۱۹۳ میلیون متر مکعب در ماه‌های سرد سالدر همین زمینه، رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در جلسه پیش‌ بینی بهره‌ دهی چاه‌های شرکت بهره‌ برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اعلام کرد: میانگین تولید روزانه شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی در ماه‌های آذر، دی و بهمن ۱۹۳ میلیون متر مکعب در روز بوده است.

وی درباره میانگین ظرفیت تولید گاز و نفت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در سال آینده عنوان کرد: میانگین تولید گاز این شرکت در هشت ماه سال ۹۷ و نیز چهار ماه پایانی این سال به ترتیب ۱۷۰ و ۱۹۱ میلیون مترمکعب خواهد بود، همچنین در این ۲ بازه زمانی، میانگین تولید نفت به ترتیب معادل ۶ هزار و ۱۰۰ بشکه و هزار بشکه در روز پیش‌بینی می‌شود.

ضرورت احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز غلامحسین منتظری

تاکید بر ضرورت احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز غلامحسین منتظری، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نیز در این جلسه بر احداث ایستگاه‌های تقویت فشار برای استمرار تولید گاز از میدان‌های این شرکت تاکید کرد و گفت: با توجه به افت فشار برخی از مخازن و کاهش فشار سرچاهی میدان‌های نار، کنگان، هما، وراوی و سرخون برای استمرار تولید از آنها، احداث و راه‌اندازی هر چه سریع‌تر ایستگاهای تقویت فشار گاز الزامی است.

وی افزود: به منظور جلوگیری از کاهش تولید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و تامین خوراک پایدار پالایشگاه‌های گاز، توسعه میدان‌های جدید از جمله پازن، مدار، خارتنک، دی، سفیدزاخور، هالگان و سپیدباغون در برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج