مدیرعامل شرکت مگاموتور حمایت و استفاده حداکثری از توان تولیدی قطعه سازان داخلی را جزو برنامه های این مجموعه تولیدی - صنعتی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «جمشید حیدر کندری» روز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد: صنعت قطعه‌سازی بال پرواز صنعت خودروسازی است و با درک این واقعیت است که می توان به آینده خودروسازی و قطعه‌ سازی امیدوار بود.
به گفته وی، در این خصوص اقدام هایی همچون حمایت از ساخت داخل قطعاتی که خرید خارج می شوند، حمایت مضاعف از سازندگان دارای رتبه بالاتر کیفی، افزایش سطح تعامل با قطعه سازان، کوتاه کردن زمان پرداخت مطالبات و ایجاد روابط مناسب و سازنده با انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور انجام شده است.
مدیرعامل مگاموتور بر اساس گزارش گروه سایگا، با تاکید بر اهمیت توجه به موضوع نقدینگی قطعه سازان، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای پرداخت مطالبات سازندگان و استفاده از منابع بانکی به منظور تسریع در فرایند های پرداخت به سازندگان و همچنین استفاده از مکانیزم های مختلف خرید دین و قراردادهای سه جانبه بین بانک ها و سازندگان گروه سایپا به عنوان یکی از راه حل های جذب نقدینگی و پرداخت به سازندگان در دستور کار قرار گرفته است.

بهبود کیفی ارتباط با سازندگان در برنامه ما است

کندری ادامه داد: بهبود کیفی ارتباط با سازندگان طرف قرارداد برای شناسایی مشکلات آنان و یافتن راه حل های مناسب و بهبود فرایندهای تامین و حمایت مضاعف از سازندگان با رتبه کیفی بالا برای ارتقای کیفی خودروهای گروه که موجب افزایش فروش خودروهای گروه خواهد شد و همچنین ایجاد انبار قوای محرکه همه گروه های خودرویی جاری گروه خودروسازی سایپا به میزان دستکم 9 هزار دستگاه در برنامه ریزی های مگاموتور گنجانده شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ارتباط عمیقی با مجموعه قطعه سازان ایجاد نشده است، تاکید کرد: ایجاد روابط مناسب و سازنده با انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور و شرکت در جلسات مربوطه برای یافتن راه کارهای مناسب از طریق خرد جمعی و حل مشکلات موجود در کنار دیگر برنامه های در دست اقدام از جمله راهکارهای عمق بخشی به ارتباط و تعامل بیشتر با سازندگان خواهد بود.

آینده خودروسازی و قطعه‌ سازی

صنعت قطعه سازی جزو جداناپذیر خودروسازی است

 پیشتر «منصور معظمی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صنعت قطعه سازی را جزو جداناپذیر خودروسازی دانسته و گفته بود: قطعه سازان در زمینه فناوری و نیروی انسانی سرمایه گذاری لازم را نکرده اند و برای یافتن قدرت رقابت باید ارتقا یابند.
شرکت تولیدی موتور، گیربکس و اکسل مگاموتور در سال 1372 تاسیس شد و ماموریت یافت که با فعالیت های خود زمینه کاهش هر چه بیشتر وابستگی صنعت خودرو در تولید قوای محرکه به خارج از کشور را فراهم کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج