مدیر عامل سازمان تعاون روستایی گفت:٠ هزارتن سیب و ٤٠ هزار تن پرتقال برای شب عید ذخیره سازی می شود.

به گزارش خبرنگار  اقتصادی خبرگزاری موج، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اشاره به ذخیره سازی دو محصول سیب و پرتقال برای شب عید پرداخت و افزود:٢٠ هزارتن سیب و ٤٠ هزار تن پرتقال برای شب عید ذخیره سازی می شود.

علی اوسط هاشمی بیان کرد:برای شب عید پرتقال تامسون و والنسیا ذخیره سازی می شود و اکنون برداشت پرتقال والنسیا به تازگی آغاز شده  و  پرتقال تامسون نیز حدود ٢٧ هزار تن از ٢٩ هزار و ٧٠٠ کیلوگرم تعیین شده؛ خریداری شده است.

به گفته این مسوول هم اکنون در مرحله حمل و انتقال میوه های خریداری شده به استان های کشور هستیم وسعی می کنیم تا ١٥ بهمن ماه محموله های مذکور را به استان های کشور انتقال داده باشیم.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه خرید توافقی خرما از امروز آغاز می شود خاطر نشان کرد:به دستور وزیر جهاد کشاورزی خرید توافقی خرما از امروز آغاز می شود و این محصول توسط سازمان تعاون روستایی ابلاغ

می شود و همکاران ما خرید آن را آغاز می کنند اما به منابع مالی پایدار برای این کار نیاز است.

وی در بخش دیگر صحبت های خود به زعفران ایرانی پرداخت و گفت: ٨٥ درصد تولید زعفران جهان مربوط به ایران است با این وجود ما چرا نباید از بورس زعفران برخوردار باشیم؛ برند زعفران جهان باید متعلق به ایران باشد.

اما سازمان تعاون روستایی توانست خرید توافقی زعفران انجام دهد و این باعث شد،قیمت پایه این محصول حداقل یک میلیون تومان به نفع تولیدکننده افزایش یابد؛ در حالی که دلالان قصد داشتند نرخ این محصول را بین ٣ میلیون و ٨٠٠ هزارتومان تا ٤ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان نگه دارند.

هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر بالای ٦٠ تن زعفران از کشاورزان خریداری شده است افزود: این محصول به قیمت کیلویی ٤ میلیون و ٨٠٠ هزارتومان تا ٥ میلیون و ٢٠٠ هزارتومان خریداری شده و در حال حاضر رکورد ٥ میلیون و ٣٠٠ هزارتومان  در این زمینه شکست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج