وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ بالای سود بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری نرخ بالای سود بانکی را یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی عنوان کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ بالای سود بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

صنعت کشور با همه محدودیت‌ها روند رو به رشد خود را ادامه داده است

محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح واحد تولیدی مواد غذایی در شهرک صنعتی نظرآباد که امروز (شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد، گفت: صنعت کشور با همه محدودیت‌ها روند رو به رشد خود را ادامه داده است.

رشد صدور مجوزهای تاسیس نشان از میل به سرمایه‌گذاری در کشور دارد

وی افزود: رشد صدور مجوزهای تاسیس نشان از میل به سرمایه‌گذاری در کشور دارد به طوری که امسال ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم.

نیمی از صنایع نصفه کار می‌کنند

شریعتمداری به وضعیت واحدهای تولیدی کشور اشاره و اعلام کرد: ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی کشور با ظرفیتی بیش از ۵۰ درصد فعالیت دارند.

استان البرز نیز هفتمین پایگاه صنعتی کشور به شمار می‌رود

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: استان البرز نیز هفتمین پایگاه صنعتی کشور به شمار می‌رود و سال گذشته در این استان هزار و ۲۵۶ پروانه بهره‌برداری جدید صادر شده است.

افتتاح نمایشگاه بین المللی معدن،صنایع معدنی و ماشین آلات/ شریعتمداری

البرز از رتبه ۲۷ پرداخت تسهیلات رونق تولید به رتبه اول کشور ارتقا یافت

وی ادامه داد: البرز طی چند ماه گذشته از رتبه ۲۷ پرداخت تسهیلات رونق تولید به رتبه اول کشور ارتقا یافته است.

واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند

این مسئول در ادامه یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

کاهش نرخ بهره متناسب با تورم در شورای پول و اعتبار مطرح شود

وی افزود: بر همین اساس انتظار می‌رود کاهش نرخ بهره متناسب با تورم در شورای پول و اعتبار مطرح شود.

شریعتمداری یکی از مشکلات استان البرز را مستثنی نشدن از شعال ۱۲۰ کیلومتر عنوان و اعلام کرد: البرز نیز باید با رعایت الزامات زیست محیطی مانند قم از شعاع ۱۲۰ کیلومتری مستثنی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج