وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید میگو از ۱۲ هزار تن به ۳۰ هزار تن رسیده است و صادرکنندگان توانسته‌اند بازارهای بسیار خوبی ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود حجتی در مراسم دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب که امروز (۱۸ دی ماه) برگزار شد، اظهار کرد: در بخش کشاورزی، بحران آب داریم و گاهی این تصور ایجاد می‌شود که به آخر خط رسیده‌ایم اما ظرفیت‌های نهفته زیادی وجود دارد. به عنوان مثال سطح زیر کشت شکر نصف دهه ۷۰ است اما تولید آن دو برابر آن زمان شده است. ظرفیت‌های ما در دریا و ساحل بسیار زیاد است. به عنوان نمونه تولید میگو از ۱۲ هزار تن به ۳۰ هزار تن رسیده است و صادرکنندگان توانسته‌اند بازارهای بسیار خوبی ایجاد کنند.

حجتی در ادامه اظهار کرد: امروز گرد هم آمدیم تا از خلاقیت، پشتکار بزرگمردان این کشور که در تاریخ منشأ اثر و برکات بودند، تجلیل کنیم.

وی ادامه داد: از کسانی تقدیر می‌کنیم که در مسیر بزرگانی چون امین‌الضرب گام برداشته‌اند. امروز ما دنباله‌رو آن نسل و افراد هستیم.

هر جا که بر انجام کاری اصرار کردیم، موفق شدیم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هر جا که بر انجام کاری اصرار کردیم، موفق شدیم. باید بتوانیم از ظرفیت‌ها و امکانات فوق‌العاده پیرامون‌مان استفاده کنیم. گذشتگان ما هیچ وقت نگفته‌اند که کمبود داریم. در شرایطی که امکانات آن زمان نسبت به امروز بسیار محدود بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج