مقامات سعودی از شاهزاده ولید بن طلال که از اوایل ماه نوامبر به اتهام فساد بازداشت به سر می برد خواسته اند برای به دست آوردن آزادی خود حداقل ۶ میلیارد دلار پرداخت نماید.

به گزارش خبرگزاری موج روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده، مقامات سعودی به شاهزاده ولید بن طلال که از اوایل ماه نوامبر به اتهام فساد بازداشت به سر می برد گفته اند برای به دست آوردن آزادی خود حداقل باید 6 میلیارد دلار پرداخت نماید.

این روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گفته، رقم مورد درخواست از بن طلال جزء بالاترین رقم هایی است که از افراد بازداشت شده مطالبه شده است.

الولید 62 ساله که پنجاه و هفتمین فرد ثروتمند جهان به شمار می رود، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، 18 میلیارد دلار دارایی دارد. وی به دلیل سرمایه گذاری در شرکت های مختلفی نظیر سیتی گروپ، اپل و توئیتر فردی شناخته شده است.

بر اساس این گزارش، الولید در حال مذاکره با رژیم سعودی در خصوص پذیرش بخش عمده ای از سهام شرکت خود، کینگدام هولدینگ به عنوان رقم مورد درخواست برای آزادی اش است. کینگدام هولدینگز جزء شرکت های عرضه شده در بورس عربستان است و ارزش آن در بازار بورس به حدود 9 میلیارد دلار می رسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج