روستاهای زلزله زده بیشترین مشکلات را در دسترسی به آب شرب دارند و با وجود عادی شدن شرایط آبرسانی در اغلب شهرهای استان کرمانشاه، برخی شهرها همچون صحنه و هرسین هنوز با مشکلات عدم دسترسی کافی به آب شرب مناسب مواجه اند.

به گزارش خبرگزاری موج، ساعات پایانی شب گذشته و در حالی که بیش از 24 ساعت از وقوع زلزله 7.3 ریشتری در مرزهای غربی کشور می گذشت، تلاش های امدادگران آب و فاضلاب برای آبرسانی به اغلب شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه به ثمر نشست.

شهرهای قصرشیرین، روانسر، جوانرود، پاوه، کرمانشاه، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی در ساعات پایانی شب گذشته به شرایط عادی در تأمین آب رسیدند. اما همچنان تعدادی از شهرهای استان همچون صحنه و هرسین با مشکلات عدم دسترسی به آب باکیفیت مواجه اند. در بخشی هایی از این شهرها آب شرب همچنان قطع است و در بخش هایی که آب شرب وصل شده هنوز با کدورت و گل آلوده بودن آب، امکان استفاده از آن وجود ندارد.

تاکنون 67 دستگاه تانکر آب رسانی برای تامین آب مردم از استان‌های مجاور به کرمانشاه اعزام شده که تعدادی از این تانکرهای آبرسان برای تأمین آب مناسب روستاهای زلزله زده و تعدادی نیز برای تأمین آب شهرهای زلزله زده ای که تا صبح امروز همچنان در دسترسی به آب شرب در مضیقه هستند، به این مناطق اعزام شده اند.

روستاهای زلزله زده بیشترین مشکلات را در دسترسی به آب شرب دارند. علاوه بر توزیع بیش از 450 هزار بطری آب از سوی نهادهای دولتی، مردم و مراکز غیردولتی نیز اقدام به توزیع آب معدنی برای تأمین آب شرب روستانشینان کرمانشاه کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج