مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: به همت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، ۱۲ فروند شناور تندرو تحویل سازمان شیلات ایران شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در دویست و بیست و پنجمین روز از سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید اشتغال»، سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع 12 فروند شناور تندرو گلف 25 فوت به همراه یک دستگاه جرثقیل بازودار اسکله‌ای را تحویل سازمان شیلات ایران داد.

 دریادار امیر رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مراسم تحویل این شناورها با بیان اینکه این شناورها به دست توانای متخصصان افتخارآفرین وزارت دفاع در صنایع دریایی وزارت دفاع تولید شده، اظهار داشت: دریادلان عرصه علم وفناوری دریایی در وزارت دفاع، با بومی‌سازی انواع شناورهای مورد نیاز نیروهای مسلح و بخش‌های مختلف ایران اسلامی،کشورمان را از وابستگی به سایر کشورها در این حوزه بی‌نیاز ساختند.

امروز شاهد تحقق یکی از جلوه‌های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروهای مؤمن و متخصص ایرانی هستیم

وی با بیان اینکه امروز شاهد تحقق یکی از جلوه‌های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروهای مؤمن و متخصص ایرانی هستیم، افزود: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای تعامل فی‌مابین وزارت دفاع و جهاد کشاورزی برای تامین نیازمندی‌های سازمان شیلات ایران، اقدام به طراحی و ساخت 70 فروند شناور تندرو گلف و 18 دستگاه جرثقیل بازودار کنار اسکله کرده است.

 دریادار رستگاری همچنین گفت: امروز در فاز نخست این قرارداد، 12 فروند شناور تندروگلف به همراه یک دستگاه جرثقیل بازودار اسکله‌ای تحویل سازمان شیلات ایران می‌شود.

وی تصریح کرد: این شناورها جهت تجهیز سازمان شیلات ایران برای استفاده در مناطق دریایی کشورمان به کارگیری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مراسم تحویل‌دهی این شناورها، اظهار داشت: با توجه به پیشرفت‌های فناورانه صنعت بومی در حوزه دریایی، این شناورهای تندرو، قابلیت انجام ماموریت‌های متنوع در عرصه دریایی را دارا هستند.

راهبرد سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خودکفایی و بومی‌سازی است

امیر دریادار رستگاری در پایان افزود: راهبرد سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خودکفایی و بومی‌سازی نیازمندی‌های نیروهای مسلح و کمک به پیشرفت صنعتی کشور در حوزه دریایی است و به فضل الهی در سال‌های اخیر گام بلندی در این راستا برداشته شده وامیدواریم این روند با شتاب بیشتری ادامه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج