مدیرعامل شرکت حمل و نقل فله کشتیرانی از رشد ۳۳ درصدی حمل محموله‌های کانتینری این شرکت خبر داد و گفت: حمل محموله‌های نفتی با کاهش حدود ۸.۲ درصدی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اکبر غُنجی اظهار کرد: شرکت حمل و نقل فله کشتیرانی در بخش حمل محموله‌های کانتینری 33.3 درصد رشد داشته است.

وی  با بیان این‌که در بخش محموله‌های فله خشک نیز  3.2 درصد رشد داشته‌ایم، تصریح کرد:‌ محموله‌های کالای عمومی در مدت یاد شده ثابت مانده و حمل محموله‌های نفتی نیز با کاهش حدود 8.2 درصدی مواجه شده است.

وی با بیان این‌که حمل محموله‌های فله مایع 66.7 درصد رشد داشته است، گفت: شرکت حمل فله و کالای عمومی کشتیرانی در نیمه نخست امسال به طور متوسط 53 فروند کشتی به ظرفیت فعال حدود 2.5 میلیون DWT در اختیار داشت. بر اساس این میزان کشتی و ظرفیت طی مدت اشاره شده میزان تن مایل با رشد 34 درصدی مواجه بود که به معنای افزایش عملکردی بالغ بر 50 درصد است.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط موجود در حمل و نقل دریایی و با در نظر گرفتن این مهم که وضعیت محمولات تغییری نکرده باید برای افزایش درآمد و توسعه فعالیت به سمت کاهش هزینه ها حرکت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج