امروز ۱۷ مهرماه مصادف با روز جهانی پست قرار است مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در وزارت ارتباطات برگزار و به گفته حسین مهری - مدیرعامل شرکت ملی پست - از حدود ۱۴ پروژه پستی این شرکت توسط وزیر ارتباطات رونمایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  ۱۷ مهرماه از سوی اتحادیه جهانی پست به عنوان روز جهانی پست اعلام شده، اتحادیه‌ای که رسالت خود را تنظیم گری در روابط پستی کشور های دنیا می داند و از نظر قدمت و سابقه دومین سازمان بین المللی جهانی محسوب می شود.

۹ اکتبر برای نخستین بار در  سال ۱۹۶۹ در کنگره اتحادیه جهانی پست در توکیو، به عنوان روز جهانی پست برگزیده شد. از آن زمان هر ساله این روز در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود تا بر اهمیت خدمات پستی تاکید گردد.

اتحادیه جهانی پست  در سال ۱۸۷۸ با تصویب معاهده ای در برن سوئیس متولد شد و روزی با همین عنوان نیز در سال ۱۹۶۹ نامگذاری شد. هدف این اتحادیه کمک به سازماندهی و بهبود بخشیدن به خدمات پستی در سطح بین المللی عنوان شده است.

امروز ۱۷ مهرماه مصادف با روز جهانی پست قرار است مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در وزارت ارتباطات برگزار و به گفته حسین مهری  - مدیرعامل شرکت ملی پست -  از حدود ۱۴ پروژه پستی این شرکت توسط وزیر ارتباطات رونمایی شود. به همین مناسبت محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پیامی روز پست را تبریک گفته و تاکید کرده است: "پست از دیرباز در سرزمین کهن ایران نقشی موثر داشته و چاپارخانه‌ها به عنوان نماد پست بخشی از تاریخ و هویت این سرزمین را تشکیل داده است.

در طی گذشت سالیان و تغییرات فناوری و تغییر سبک زندگی بشری، پست همچنان به عنوان یکی از امن ترین و مستحکم ترین ساختارهای ارتباطی بشر، نقش خود را ایفا می‌کند. گذشت زمان نه تنها باعث حذف پست نشد، بلکه پست توانست با در اختیار قرار گرفتن فناوریهای نوین و استفاده از زیرساختهای مبتنی بر فناوری اطلاعات همچنان در مسیر خدمت رسانی نقش مهمی در جهان ایفا کند.

شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با توسعه جهانی، جایگاه خود را با استفاده از توان و تخصص نیروهای صدیق و امانت دار در خدمت رسانی و رفع نیازهای ساکنان اقصی نقاط کشور حفظ کرده و با روحیه‌ای خستگی ناپذیر همواره به عنوان مجموعه‌ای پرتلاش در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح است.

اعتماد عمومی به شبکه پستی کشور بزرگترین سرمایه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی است که به همت تلاش صادقانه تک تک همکاران این مجموعه در طی سالیان فعالیت آن ایجاد گردیده و بایستی کماکان مورد توجه مدیریت و کارکنان این مجموعه باشد.

حرکت و تغییر پست از خدمات سنتی به مدرن با ارائه خدمات با کیفیت و فعالیت در یک فضای رقابتی سالم امکان پذیر است و به همین منظور با توجه به اسناد بالادستی، امسال پروانه دو اپراتور خصوصی پست صادر خواهد شد و نتیجه این فضای رقابتی ارتقا کیفیت خدمت رسانی به مردم و افزایش رفاه عمومی خواهد بود.

قطعا شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران نیز با استفاده از توان داخلی، شیوه‌های نوین پستی، بهره‌مندی از استاندارهای بین‌المللی و تلاش جمعی و افزایش درآمد ناشی از خدمت رسانی بهتر و توجه به بهبود معیشت کارکنان، مسیر پیشرفت را با سرعت بیشتری طی خواهد کرد".

او ضمن تبریک روز جهانی پست و تشکر از تلاش همکاران در شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، اظهار امیدواری کرده  که نتیجه تلاشها، افزایش رفاه حال هموطنان در همه مناطق کشور و تقویت اعتماد ایشان به مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.

همچنین حسین مهری  - معاون وزارت ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست - نیز با انتشار پیامی به روز جهانی پست را تبریک گفته را فرصت مغتنمی جهت تبیین جایگاه این حوزه تأثیرگذار به عنوان بزرگترین شبکه ارتباطی کشور دانسته است.

"نهم اکتبر مقارن با ۱۷ مهر ماه بر صفحه تقویم، بنام بلند همتان فعال در شرکت ملّی پست جمهوری اسلامی ایران نامگذاری  شده و بهانه ای را فراهم می آورد تا همه ساله به پاس گرامیداشت این روز بزرگ از همکاران عزیزم که در اقصی نقاط کشور با عزمی راسخ در جهت سربلندی و عزت این شبکه وسیع ارتباطی از هیچ تلاشی فروگذار ننموده اند قدردانی کنم.

 ۱۷ مهر ماه را فرصت مغتنمی جهت تبیین جایگاه این حوزه تأثیرگذار به عنوان بزرگترین شبکه ارتباطی کشور دانسته و بر این باور هستم که پایداری شرکت ملّی پست، تصویب  اساسنامه و خروج از بلاتکلیفی سالیان متمادی عــــلاوه بر حمایت های بی شائبه مقام عالی وزارت و نمایندگان مجلس محترم شورای اسلامی به برکت تلاش خالصانه و بی منت همکاران گرامی ام فراهم شده و نگاه مهربان خداوند بر این خانواده عظیم که با تمام توان خدمت به هم میهنان را در دستــــور کار داشته اند، راهگشای اینجانب و سایر مسئولین و مدیران شبکه در اتخاذ تصمیمات مدیریتی بوده است.

عشق به همنوع و جریان داشتن روح ایثار در کلیه لایه های این مجموعه را می توان از عوامل مهم توفیق در خدمت رسانی به هم میهنان در اقصی نقاط کشور دانست و بی شک همراهی با چنین شبکه ای گران سنگ که رضایت همنـــــــوع  را مهم ترین دغدغه خود می داند ستودنـــی است.                   

ارائه خدمات متناسب با نیازهای جامعه، اهتمام ویژه بر رضایت مشتری به عنوان اصلی ترین محور و فراهم آوردن بسترهای لازم جهت ایجاد سرویس های نوین به عنوان بزرگترین تکلیف ملّی ما قلمداد و با لطف خداوند  و تکیه بر توان و تخصص نیروهای کارآمد در گذر زمان به توفیقات خوبـی  نیز نائل شده ایم.

تغییر نگاه مسئولان ارشد کشوری به جایگاه این مجموعه و انتخاب پروژه های GNAF و سیماک بعنــــوان پروژه‌های کشوری اقتصاد مقاومتی، وظیفۀ خطیری را بردوش ما نهاده است که رجاء واثق دارم در راستای جامۀ عمل پوشاندن به رهنمودهای مقام معظم رهبری این مسیر را نیز با همدلی طی نموده و موفق به ثبت جایگاه پست بعنوان اصلی ترین شبکه ارائه دهنده خدمات پستی و ارتباطی در کشور خواهیم شد.

توجه ویژه دولت، نگاه مقام عالی وزارت و مدیران ارشد مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتقاء جایگاه این مجموعه حائز اهمیت بوده و آنچه ما را به طی مسیرهای دشوار پیش رو امیدوار می کند، علاوه بر بهره مندی از الطاف همیشگی خداوند، نگاه پر مهر دولت محترم تدبیر و امید  به این مجموعه بوده است، رهنمودهای بی بدیل مقام عالی وزارت نیز که روح تازه ای را در کالبد این مجموعه دمیده خود گواه حسن نظر مقامات ارشد وزارت متبوع به شرکت ملّی پست جمهوری اسلامی ایران بوده و امیدواریم در سایه همگامی و تلاش مضاعف جایگاه این مجموعه را به عنوان زیرمجموعه ای خدمتگزار در وزارت ارتباطات تثبییت کنیم.

نیروی انسانی اصلی ترین سرمایه شرکت ملّی پست است و قطعاً جهت رسیدن به توسعه پایدار و تکمیل توفیقات حاصله، اهتمام ویژه بر این عنصر کلیدی حائز اهمیت است، اینجانب  و سایر مدیران شرکت  ارتقاء وضع معیشتی خانواده نجیب پست را از ضروریات دانسته و به لطف خداوند این مهم نیز به یاری شما عزیزان محقق خواهد شد".

مدیر عامل شرکت پست همچنین با تقدیر از همکارانش در شرکت ملی پست، استمرار تکامل و تحول را در سایه رقابتی سالم و با هدف ارائه خدمات مطلوب به هم میهنان را از خداوند خواستار شد.