وزارت صنعت، معدن و تجارت از همه فعالان بخش معدن کشور خواست تا مراقب شیادانی باشند که با جعل عنوان کارکنان این وزارتخانه اقدام به کلاهبرداری و اخاذی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از این وزارتخانه با وجود هشدارهای قبلی وزارت صنعت، معدن و تجارت هنوز هم افراد شیادی با جعل عنوان کارکنان این وزارتخانه و یا دیگر القاب و عناوین مشابه و با توسل به شگردهای جدید از بهره‌ برداران معادن در استان‌های کشور اخاذی و کلاهبرداری می‌ کنند.

برپایه این گزارش، در همین پیوند و به عنوان نمونه در چند مورد این افراد خود را کارشناس ارزیابی معادن معرفی و برای تسریع روند اداری و یا اعتبارسنجی یا در قبال انجام مقدمات اعطای وام بلاعوض، از بهره‌ برداران و فعالان معادن تقاضای ارسال مدارک و دریافت پول کردند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت بار دیگر از همه فعالان بخش معدن تقاضا دارد تا برای جلوگیری از تکرار و استمرار این گونه اقدامات سودجویانه و تبهکارانه، هرگونه موارد مشابه را به سرعت به حراست این وزارتخانه یا حراست سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و یا دیگر مراجع امنیتی اطلاع دهند.

جمهوری اسلامی ایران با اکتشاف 68 نوع ماه معدنی، از نظر تنوع در بین 10 کشور شاخص جهان جای دارد و از نظر میزان ذخیره اکتشافی معدنی رتبه پانزدهمین کشور را از آن خود کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج