سخنگوی فرودگاه مشهد گفت: در پی سرگردانی ۸۰ مسافر در این فرودگاه به دلیل فروش بلیت پروازی که وجود نداشت، ۵ آژانس هواپیمایی و یک چارترکننده فروشنده این بلیت ها به مقام قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن جعفری با اشاره به سرگردانی بیش از ۸۰ مسافر در این فرودگاه به دلیل خرید بلیت پروازی که وجود خارجی نداشت، گفت: نیمه شب گذشته بیش از ۸۰ مسافرکه بلیت ساعت دو بامداد را برای پرواز از مشهد به مقصد آنتالیا در دست داشتند در فرودگاه مشهد سرگردان شدند.

جعفری اظهار کرد: در واقع هیچ پروازی به مقصد آنتالیا در این ساعت وجود نداشت و بعد از پیگیری های متعدد مسوولان فرودگاه، مشخص شد که بلیت ها برای ساعتی فروخته و صادر شده که اصلا پروازی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: هیچ پروازی در روی سیستم برای ساعت ۲ بامداد امروز ثبت نشده و بعد از پیگیری ها مشخص شد که این افراد مسافران پروازی هستند که شرکت هواپیمایی مربوطه (اطلس جت) درخواست انجام آن را برای ظهر روز چهارشنبه داشته است.

به گفته این مقام مسوول فرودگاه مشهد، اشتباه چارترکننده و آژانس های فروش بلیت و عدم اطلاع رسانی درست و مناسب به مردم موجب شد تا این افراد نیمه شب گذشته و بامداد امروز ساعت ها در فرودگاه سرگردان شوند.

وی تصریح کرد: این موضوع به مسافران اعلام شد و با شکایت آنان ۵ آژانس هواپیمایی صادرکننده بلیت و چارترکننده به مقام قضایی معرفی شدند.

جعفری با بیان اینکه در ماه‌های اخیر مواردی از این دست زیاد شده، به مسافران هشدار داد: مسافران باید بلیت های خود را از سایت ها و مراکز معتبر تهیه کنند و آژانس های دفاتر خدمات مسافرتی نیز برای مقاصد و تورهایی که بلیت می فروشند از وجود پرواز اطمینان حاصل کنند؛در غیراینصورت باید پاسخگوی عواقب آن باشند.

وی خاطرنشان کرد: آژانس های هواپیمایی در صورت تغییر زمان پرواز، باید بلافاصله موضوع را به طور کامل و جامع به مسافران اطلاع رسانی کنند،‌ در غیر این صورت مسئولیت سرگردانی و معطلی و نارضایتی های مردم با آنان است.

گفتنی است سالانه ۸۰ هزار پرواز در فرودگاه شهید هاشمی ن‍ژاد مشهد انجام می‌شود و ۱۰ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه به نقاط مختلف ایران و جهان مسافرت می‌کنند.

فرودگاه مشهد بعد از مهرآباد دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که در شرایط عادی به طور متوسط تا ۱۸۰ پرواز و در ایام پیک مسافری تا ۲۶۰ پرواز در آن انجام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج