حسن صالحی با اشاره به اینکه صادرات آبزیان همچنان صورت می گیرد گفت: بعد از مدت ها توانستیم صید فانوس ماهی را در دریای عمان افزایش دهیم.

رییس سازمان شیلات ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با اشاره به عملکرد سازمان شیلات، گفت :برای اولین بار تولید ماهی در قفس را به میزان 14 هزار تن رساندیم و توانستیم 500 قفس در دریا مستقر کنیم.

وی با بیان اینکه این قفس ها ظرفیت بالغ بر 23 هزار تن را دارند افزود:امید داریم این ظرفیت در سال جاری افزایش پیدا کند تا سیر پیشرفت بیشتری در حوزه شیلات و آبزی پروی را داشته باشیم.

حسن صالحی توضیح داد: در بحث پرورش میگو توانستیم 23 هزار تن  تولید داشته باشیم و بیش از 14 هزار تن میگو را صادر کردیم که این رقم رکورد جدیدی بوده که بعد از مدت ها به آن رسیدیم.

رییس سازمان شیلات به دیگر کارهای انجام شده در بخش آبزی پروی پرداخت و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده توانستیم  حدود 15 هزار تن فانوس ماهی را در اعماق 300 متری در دریای عمان صید کنیم.

به گفته این مسئول در گذشته صید فانوس ماهی بسیار کم بوده اما با برنامه ریزی های انجام شده توانسیتیم این رقم را افزایش دهیم.با توسعه صید فانوس ماهی توانستیم واردات کشور را به فانوس ماهی کمتر و حذف کنیم.

 صالحی همچنین به سرانه مصرف آبزیان اشاره کرد و افزود:خوشبختانه سرانه مصرف آبزیان افزایش پیدا کرده است و به رقم 10.6 کیلو گرم رسیده ایم، این درحالی است که آخرین آماری که داشتیم  10.2 کیلو گرم بوده است.

به گفته این مسئول هدف ما رسیدن به 14 کیلوگرم برای پایان سال ششم برنامه توسعه است که امید داریم طبق برنامه های انجام شده  به این رقم دست پیدا کنیم.

وی درپایان به جشنواره غذا و طبخ آبزیان اشاره کرد و گفت:یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته این دولت برگزاری 23 جشنواره غذایی بوده که در این جشنواره انواع و اقسام مختلف غذاهای دریایی طبخ شد این جشنواره تا اردیبهشت امسال در استان های مختلف برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج