موج

رویترز:

رویترز اعلام کرد:قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی 55.24 دلار فروخته شد و طی هفته گذشته 4.4 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت نفت در معاملات روز جمعه افزایش یافت و در نزدیکی بالاترین رقم در یک ماه گذشته معامله شد و همچنین طی هفته گذشته نفت آمریکا افزایش 3 درصدی را ثبت کرد.

با حمله هوایی آمریکا به سوریه، نگرانی‌ها در مورد انتشار تنش در ناحیه غنی از نفت، غرب آسیا افزایش یافت و این امر سبب افزایش قیمت نفت شد.

کارل لاری، مشاور نفت و گاز در موسسه فراست اند سولیوان گفت: « بسیاری در بازار معتقدند که سطح تولید ونزوئلا کمتر از میزان اعلام شده است.»

بازار به گزارشی که نشان داد حفاران آمریکایی برای دوازدهمین هفته متوالی بر تعداد دکل‌های نفتی افزوده‌اند، واکنشی نشان نداد. بر اساس گزارش بیکر هیوز، حفاران نفتی 10 دکل نفتی دیگر را در آمریکا فعال کردند.

اگرچه، سوریه، تولیدکننده عمده نفت نیست اما هرگونه تشدید درگیرهای در آن، نگرانی در مورد عرضه نفت در کشورهای اطراف آن و هم‌پیمانان آن که تولیدکنندگان بزرگ نفت در منطقه هستند، ایجاد می‌کند.

هر بشکه نفت برنت با 35 سنت افزایش 55.24 دلار فروخته شد. نفت برنت دیروز تا 56.08 دلار بالا رفته بود. نفت برنت طی هفته گذشته 4.4 درصد افزایش قیمت داشت.

نفت خام آمریکا نیز با افزایش 54 سنتی 52.24 دلار فروخته شد. این نوع نفت تا 52.94 دلار نیز روز گذشته بالا رفته بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج