بر اساس اعلام گمرک ایران، خدمات گمرکی بالغ بر 12هزار و 432دستگاه خودرو به صورت کاملا رایگان جهت مسافران نوروزی جزیره کیش در پایان دور اول مسافرت های نوروزی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از گمرک ایران، با پایان دور اول سفرهای نوروزی و همچنین با وجود نامساعد بودن هوا و دریا در طول این ایام، خدمات گمرکی مربوط به بالغ بر 12432 خودرو و 50142 مسافر از طریق گمرکات بندرلنگه جهت عزیمت مسافران نوروزی به جزیره کیش انجام گردیده است .

در این میان تعداد 50142 نفر مسافر از طریق سه گمرک بندرلنگه، بندر چارک و بندر آفتاب به جزیره کیش منتقل گردیده اند .

بیشترین حجم خدمات گمرکی در گمرکات بندرلنگه مربوط به گمرک بندر چارک بوده است که شامل صدور7800 برگ کران بری(کابوتاژ) خودرو بوده است و در حدود30191 نفر مسافر از طریق این گمرک وارد جزیره کیش شده اند .

همچنین در ایام نوروز و برای اولین بار خط کشتیرانی بندرلنگه به دبی اضافه گردید که پیش از این در ایام نوروز تعطیل بود ؛ در ایام فوق و با توجه به وضعیت جوی نامناسب و لغو شدن حرکت کشتی ها خدمات گمرکی مربوط به 730 مسافر انجام پذیرفت .

گفتنی است، کشیک نوروزی گمرکات بندرلنگه از آغازین روزهای سفرهای نوروزی بصورت تمام وقت و در سه شیفت کاری در روز پذیرای مهمانان نوروزی جهت خدمات گمرکی بوده اند که بصورت کاملا رایگان انجام می گیرد ؛ ضمن اینکه مسیر انتقال زمینی و خودرویی به جزیره کیش از سه بندر لنگه، چارک و آفتاب انجام میگیرد که این گمرکات از دفاتر زیرمجموعه اداره کل گمرکات بندرلنگه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج