مدیرکل تعاون روستایی استان تهران گفت: ما از سازمان‌های نظارتی انتظار داریم که نظارت بیشتری بر روند توزیع میوه در ایام عید داشته باشند چرا که احتمال دارد افراد سودجو بار دولتی راتعویض کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید زربخش با بیان اینکه در چارچوب طرح تنظیم بازار 10 هزار و 700 تن شامل 8400 تن پرتقال و 2300 تن سیب به عنوان سهیمه استان تهران برای روزهای قبل از عید و ایام نوروز اختصاص یافته است، افزود: این سهمیه در سال گذشته در مجموعه سیب و پرتقال به کمتر از 6000 تن می‌رسید.

وی با اشاره به توزیع بخشی از سهمیه در نظر گرفته شده برای استان تهران تصریح کرد: هم اکنون میزان پرتقال توزیع شده در مجموع حدود 4700 تن بوده که شامل 2570 تن پرتقال وارداتی، 1820 تن تامسون شمال و 300 تن پرتقال والنسیای شیراز بوده است .

مدیرکل تعاون و روستایی استان تهران گفت: علاوه بر پرتقال 1650 تن سیب نیز در مراکز توزیع عرضه شده و ما در صورت لزوم از ذخیره ملی برای کنترل بازار استفاده خواهیم کرد.

زربخش درباره مراکز توزیع میوه در طرح تنظیم بازار افزود: ما 18 میدان اصلی را به عنوان بارانداز برای توزیع به سراسر استان در نظر گرفته‌ایم و خوشبختانه امسال شبکه توزیع شامل 400 غرفه و صنف می‌شود، این در حالی است که سال گذشته این توزیع تنها در 40 چادر صورت می‌گرفت .

مدیرکل تعاون و روستایی استان تهران اضافه کرد: ما از سازمان‌های نظارتی انتظار داریم که نظارت بیشتری بر روند توزیع میوه در ایام عید داشته باشند چرا که احتمال دارد افراد سودجو بار دولتی را تعویض کنند یا به اسم بار دولتی بار خود را به مردم بفروشند .

زربخش افزود: از دستگاه‌های نظارتی به خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، اتحادیه و تعزیرات می‌خواهیم در این دو روز باقیمانده تا عید نظارت جدی‌تری بر بازار داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج