رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: از 15 اسفند ماه مرغ و تخم مرغ ارزان می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مهدی یوسف خانی با بیان اینکه مازاد تولید تخم مرغ در کشورمان داریم گفت: به علت شیوع آنفلوانزا در اکثر نقاط کشور برخی از واحدهای تخم گذار مرغداری معدوم شده اند از طرفی سازمان دامپزشکی نظارت جدیدی بر روی واحدهای مرغداری دارد.

به گفته رئیس اتحادیه پرنده و ماهی به علت معدوم سازی واحدهای تخم گذار در کشور تولید و آمار تخم مرغ کاهش پیدا کرده است و در نتیجه تخم مرغ گران شده است.

 وی با اشاره به اینکه هر کیلو تخم مرغ 6 هزار و 200 تومان به دست مشتری می رسد گفت: قیمت تخم مرغ 5 هزار و 500 تومان بوده که ظرف 2 هفته افزایش 700 تومانی را درآستانه عید نوروز تجربه کرده است.

یوسف خانی ادامه داد :امید داریم از 15 اسفتد ماه قیمت مرغ و تخم مرغ  سیر نزولی داشته باشد.

 

 مرغ منجمد ارزان تر شد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه تا دیروز قیمت مرغ منجمد 5 هزار و 900 تومان بود خاطر نشان کرد:200 تومان نرخ مرغ منجمد کاهش پیدا کرده و به قیمت 5 هزار و 700 تومان رسیده و در میادین اصلی پایتخت قابل توزیع می باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم استقبال شان از مرغ گرم بیشتر است توضیح داد: تفاوت قیمتی بین مرغ گرم و مرغ منجمد حدود 2هزار تومان است و هر کیلوگرم  مرغ گرم 7 هزار و 850 تومان در سطح خرده فروشی است.

 

تولید ماهی پرورشی امسال بالا است

یوسف خانی تصریح کرد: به علت اینکه امسال در تولید ماهی های پرورشی مشکلی وجود ندارد افزایش قیمت نخواهیم داشت ولی افزایش قیمت در ماهی های دریایی شاید داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج