مرکز مدیریت راههای کشور اعلام کرد به دلیل بارش برف، کولاک و سیلابی شدن و طغیان رودخانه ها ۲۶ محور برون شهری کشور تا اطلاع بعدی مسدود است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز مدیریت راه های کشور، محور شیراز - جهرم واقع در استان فارس تا اطلاع بعدی، به علت نبود ایمنی کافی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین شیراز - سروستان - فسا - زاهدشهر - جهرم انجام می شود.

محور شیراز - فسا - جهرم واقع در استان فارس نیز تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین شیراز - سروستان - فسا - زاهدشهر - جهرم امکان پذیر است.

محور بندرلنگه - بندر خمیر واقع در استان هرمزگان تا اطلاع بعدی به دلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم دژگان انجام می شود.

بارش شدید برف و کولاک و نبود ایمنی کافی در محور تهم - چورزق واقع در استان زنجان و محور سیاهکل - دیلمان واقع در استان گیلان سبب شده تا این دو مسیر همچنان مسدود باشد.

محور دندی - تخت سلیمان واقع در استان زنجان، تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف و کولاک و نبود ایمنی کافی و محور خواف - رشتخوار واقع در استان خراسان رضوی، تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود هستند.

همچنین محور بوشهر - دیر - بردخون واقع در استان بوشهر و محور شیراز - خرامه واقع در استان فارس، تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین شیراز - داریون - رحمت آباد - کلبار - خرامه انجام می شود.

محور دبیران - سه راهی جهرم واقع در استان فارس و محور حاجی آباد - وکیل آباد واقع در استان هرمزگان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور کازرون - فراشبند واقع در استان فارس تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین کازرون - برازجان - اهرم - فراشبند عملی است.

محور رودبار - ایرانشهر واقع در جنوب استان کرمان و محور دلگان - زهکلوت واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) نیز تا اطلاع بعدی به علت طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی مسدود شده است.

محور شیف - گناوه واقع در استان بوشهر نیز تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی همچنان مسدود است.

محور فرعی شمشک - دیزین، واقع در استانهای تهران و البرز و محور رامیان - اولنگ - شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان تا اطلاع بعدی به علت نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور پونل - خلخال واقع در استان گیلان تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی و محور سروآباد - پاوه (محدوده گردنه تته) واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود هستند.

محور گنجنامه - تویسرکان واقع در استان همدان و محور سی سخت - پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد تا اطلاع بعدی به علت بارش بارف و نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور نیکشهر - چاهان - زرآباد واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) تا اطلاع بعدی، به دلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور بستک - خمیر، واقع در استان هرمزگان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین بستک - چاه سرمه - بندرعباس انجام می شود.

محور فرعی رودبار - قلعه گنج، واقع در جنوب استان کرمان و محور فرعی رودبار - کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور سقز - مریوان، واقع در استان کردستان، تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف و نبود ایمنی کافی همچنان مسدود است.

با توجه به فصل سرما و افزایش بارش ها، هموطنان برای اطلاع از آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و دریافت اطلاعات تفصیلی راهها می توانند به وب‌ سایت www.141.ir مراجعه و یا عدد 141را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با کارشناسان مرکز 141 مدیریت راه های کشور تلفنی تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج