قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۵ دلار و ۶۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، تلاش های اوپک برای کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز شاهد افزایش باشد، اما افزایش تولید در سایر نقاط جهان موجب شد تا رشد قیمت ها جزئی باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 4 سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 55 دلار و 63 سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز 4 سنت افزایش داشت و به رقم 52 دلار و 97 سنت رسید.

دیروز قیمت نفت خام با کاهش 2 درصدی مواجه بود. قیمت هر دو شاخص نفتی از ابتدای سال جاری تاکنون نوسانی محدود و در حد 5 دلار را شاهد بوده اند.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و دیگر تولید کنندگان از جمله روسیه توافق کرده اند که تولید روزانه نفت خود را در نیمه نخست امسال حدود 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند. اما افزایش تولید در آمریکا موجب تضعیف این تلاش ها شده است. تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا افزایش یافته و موجب شده تا میزان تولید نفت این کشور از اواسط سال 2016 به این طرف 6.5 درصد افزایش یابد و به 8.98 میلیون بشکه در روز برسد که بالاترین رقم از آوریل سال گذشته تاکنون است.

ریک اسپونر، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «به نظر می رسد که نفت در حال حاضر در محدوده قیمتی محدودی گیر کرده است.»

به گفته تجار، به رغم تبعیت بالای اوپک از توافق کاهش تولید همچنان تردیدهایی در مورد میزان تبعیت اوپک از توافق در کل بازه 6 ماهه اجرای آن وجود دارد و این مسئله موجب می شود کاهش تولید ها صورت گرفته تاثیر چندان عمده ای بر قمیت ها نداشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج