با وجود هیاهویی که بر سر رسوایی تقلب فولکس واگن در تست های آلایندگی دیزلی به وجود آمده است، فورد و جنرال موتورز در تدارک عرضه خودروهای دیزلی به‌سازی شده به مشتریان آمریکایی خود هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، این اقدام متهورانه‌ای است زیرا در ژانویه تنها ۲۵۵ دستگاه خودروی دیزلی در آمریکا به فروش رفت در حالیکه پیش از افشای رسوایی فولکس واگن، متوسط نرخ فروش ماهانه ۵ تا ۱۰ هزار دستگاه بود.

جنرال موتورز تنها ۱۴۰۰ پیکاپ کامپکت شورولت کلرادو و جی ام سی کانیون با موتورهای دیزلی کوچک در سال ۲۰۱۶ فروخت که کمتر از یک درصد فروش این خودروساز در بخش مذکور بودند.

اما با وجود اینکه خودروسازان به منظور تامین تقاضا برای خودروهای پاک و عمل به استانداردهای بهینگی مصرف سوخت، به میزان فزاینده ای به موتورهای برقی و هیبریدی روی می آورند، دیزل همچنان یک گزینه مانده است.

دیزل همچنان اقتصاد سوخت بهتری نسبت به موتورهای بنزینی دارد که برای عمل به الزامات رگولاتوری آمریکای مهم است.

فورد قصد دارد نوع دیزلی پیکاپ اف ۱۵۰ محبوب خود را عرضه کند در حالیکه جنرال موتورز دو مدل شاسی بلند دیزلی در دست ساخت دارد و حتی مزدا هم یک شاسی بلند دیزلی به مدلهایش اضافه می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، جنرال موتورز و فورد موتورهای دیزلی بزرگ در پیکاپهای سنگین می فروشند که در بخشهای ساخت و ساز، حفاری نفت و کشاورزی و دامپروری در آمریکا استفاده می شوند. اما مصرف کنندگان آمریکایی نسبت به خرید مدل های دیزلی برای استفاده روزانه بدبین هستند زیرا هزینه بیشتری داشته و سوخت آنها گران‌تر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج