مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از خرید تجهیزات مبارزه با آلودگی‌های نفتی در رودخانه‌ها توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، صبح امروز مهندس هوشنگ صیدالی در گفت و گو باخبرنگار فارس با اعلام این خبر اظهار کرد: گچساران همواره حفاظت از محیط زیست پیرامون تأسیسات نفتی را اولویت کاری خود می‌داند.

وی ادامه داد: هر چند افزایش تولید و صیانت از منابع عظیم نفتی و گازی از اهم وظایف این شرکت است اما صنعت نفت حفاظت از محیط زیست را از مهمترین کارهای خود می‌داند و در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

صیدالی افزود: صیانت از نفت و محیط زیست دو اصلی است که باید در کنار هم و به عنوان میراثی برای نسل آینده از آنها حفاظت کرد.

مدیر عامل نفت گچساران با اشاره به تأسیسات صنعت نفت گچساران یادآور شد: تمامی تأسیسات گاز، MOS و MOT در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران علاوه بر جلوگیری از گازسوزی، جمع آوری سرمایه ملی و حفظ و نگه‌داشت برای نسل آینده، افزایش فشار مخزن را به دنبال دارد.

وی به توسعه فضای سبز و کمربند فضای سبز و دیگر اقدامات انجام شده در تأسیسات و دیگر نقاط تحت پوشش این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: وجود بیش از 78هزار هکتار فضای سبز در داخل و بیرون، احداث گودال با پوشش‌های مناسب در راستای جلوگیری از نفوذ مایعات به درون زمین از جمله اقداماتی است که این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست پیرامون خود انجام داده است.

صیدالی با بیان اینکه با وجود دامنه فعالیت این شرکت در سطح چهار استان و تلاقی خطوط نفت با رودخانه‌های جریانی و فصلی در شرایط حساس احتمال نشت نفت به این رودخانه‌ها وجود دارد خاطرنشان کرد: به همین منظور و به جهت حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از گسترش آلودگی‌ها تجهیزات مبارزه با آلودگی‌های نفتی در این شرکت خریداری و راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه، هزینه این دستگاه و تجهیزات آن بیش از 6 میلیارد و 380 میلیون ریال شده است، افزود: کارکنان اداره HSE نیز به مدت 320 نفر ساعت توسط کارشناسان این شرکت داخلی تحت آموزش‌های تئوری و عملی قرار گرفتند تا در هنگام عملیات آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به تجهیزات این دستگاه اشاره و اذعان کرد: یک دستگاه اسکیمر به ظرفیت 14 متر مکعب در ساعت با قابلیت جمع آوری نفت سبک و سنگین ، 300متر بوم مهار لکه‌های نفتی ، مخزن ذخیره موقت نفت با قابلیت راه‌اندازی آسان به ظرفیت 15 متر مکعب، 2 دستگاه مولد هوا جهت برپایی مخزن ذخیره و آماده نمودن بوم‌های مهار نفت اجزای این دستگاه هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج