وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمهوری اسلامی ایران با طراحی راهبرد صنعتی در ۱۰ سال آینده در تولید لوازم خانگی به خودکفایی خواهد رسید و حتی می تواند صادر کننده نمونه این محصولات نیز باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا نعمت زاده روز شنبه در آیین بهره برداری از واحد تولیدی لوازم خانگی پاکشوما در شهرک صنعتی محمود آباد قم افزود: صنعت ایران ظرفیت مناسبی برای تولید لوازم خانگی با کیفیت دارد و ما می توانیم محصولات خود را به بازارهای جهانی عرضه کنیم.

وی بیان کرد: برای تقویت توانمندی های داخلی، در نامه ای به شرکت های خارجی وارد کننده لوازم خانگی به ایران نوشتم باید محصول های خود را در ایران تولید کرده و سپس به شبکه بازار ارسال کنید. وی با اشاره به این که بیشتر برندهای معتبر دنیا در حوزه صنعت فعالیت می کنند، ادامه داد: داشتن نام تجاری معتبر برای محصول های داخلی که نمایان گر کیفیت و دوام محصول باشد، در به دست آوردن بازارهای جهانی بسیار موثر است. نعمت زاده با بیان این که بسیاری از کشورهای صنعتی جهان هم چون کره جنوبی به خاطر حمایت از تولید ملی به این جایگاه رسیده اند، ادامه داد: مردم ما باید با خرید کالاهای ایرانی از تولیدکنندگان داخلی حمایت و آنها را تشویق کنند، چراکه بزرگترین عامل برای ادامه فعالیت واحدهای تولیدی همین حمایت مشتریان است. وی با اشاره به این که صادرات محصول های داخلی در اولویت سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، ادامه داد: اشتیاقی که امروز در حوزه صنعت و تولید مشاهده می شود وظیفه مسئولان را برای پیگیری وضعیت این بخش سنگین ساخته است، چراکه رونق تولید باعثایجاد اشتغال و پیشرفت جامعه می شود. وی ادامه داد: در گذشته به خاطر برخی تبلیغات مردم فکر می کردند باید در منازل خود از لوازم خانگی خارجی استفاده کنند اما امروز با معرفی محصولات با کیفیت داخلی در این بخش که قابلیت رقابت با نمونه های مشابه خارجی را دارد، فضا تغییر کرده و مردم از لوازم خانگی تولید شده در ایران استقبال می کنند، صدا و سیما هم در این زمینه با تبلیغ محصولات داخلی به فرآیند حمایت از تولید ملی کمک می کند. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رئیس جمهوری همواره بر سرمایه گذاری و رونق تولید برای ایجاد اشتغال تاکید می کند و آن را عبادت می داند و همین نکته بیانگر اهمیت کار فعالان حوزه صنعت و تولید ملی است. در واحد تولیدی پاکشوما، قطعات پلاستیکی انواع لوازم خانگی با ظرفیت اسمی ۸ هزار تن در سال تولید می شود. این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ثابت ۷۰۰ میلیارد ریال و ۸ میلیون یورو و سرمایه گذاری در گردش یک هزار میلیارد ریال با اشتغالزایی ۵۵۰ تن در شهرک صنعتی محمودآباد قم به بهره برداری رسید. استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات(I. C. T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است. افتتاح ساختمان اداری معصومیه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، دیدار با مراجع تقلید و حضور در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از دیگر برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به قم اعلام شده است.