موج
کدخبر : ۳۶۷۵۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367567

فروغ مرتضایی نژاد خبر داد:

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از اضافه شدن بیش از 14 هزار درخت به فضای سبز در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فروغ مرتضایی نژاد گفت: با افتتاح پل آفتاب در مسیر رینگ چهارم در محل بلوار فرزانگان و لوپ های اتوبان شهید اردستانی، بیش از 14 هزار درخت در این بخش ها کاشته شد.  

وی اظهار کرد: در بلوار 36 متری فرزانگان مساحت 53 هزار و 830 متری با شش هزار و 778 اصله درخت توسط سازمان پارک ها در حوزه فضای سبز طراحی و کاشت شده است. 

این مقام مسئول ادامه داد: اجرای شبکه آبرسانی در این بخش شش هزار مترمربع و مساحت آبیاری تحت فشار 53 هزار و 830 مترمربع است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان افزود: در مسیر رینگ چهارم لوپ های اتوبان شهید اردستانی واقع شده که با مساحت 67 هزار و 920 مترمربع دارای هفت هزار و 546 اصله درخت است که در این لوپ ها هم طراحی فضای سبز از سوی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری انجام شد.

وی با اشاره به اجرای شبکه آبرسانی 9 هزار متری در لوپ ها، جمعا مساحت آبیاری تحت فشار در این بخش را 67 هزار و 920 مترمربع عنوان کرد.  

اجرای شبکه پساب در پروژه برای استفاده از پساب تصفیه شده

فروغ مرتضایی نژاد افزود: در مجموع در این دو بخش که منطقه 14 و 10 را شامل می شود، 121 هزار و 750 مترمربع مساحت آبیاری تحت فشار است و درختان کاشته شده فقط در این دو بخش 14 هزار و 324 اصله با 15 هزار متر شبکه آبیاری را شامل می شود.

وی اجرای شبکه پساب در لوپ های رینگ چهارم را از ویژگی های فضای سبز این پروژه دانست و گفت: برای آبیاری فضای سبز این دو پروژه اجرای شبکه پساب از میدان فرزانگان تا تصفیه خانه پساب شمال به طول شش هزار و 500 متر با اعتبار 1.2 میلیارد تومان انجام گرفت. 

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان اضافه کرد: با اجرای فضای سبز در این دو پروژه، سرانه فضای سبز 1.6 مترمربع افزایش می یابد که به سرانه مناطق 14 و 10 اضافه می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها