موج

مسعود قاسمی خبر داد:

مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان از احداث نخستین سینمای کودک درمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در سال 98 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مسعود قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره باینکه در سال جاری احداث نخستین سینمای کودک در اصفهان را داریم، گفت:سال گذشته هم سینما بهمن در منطقه 15 شهرداری اصفهان افتتاح شد.

وی بیان کرد: در صدد هستیم تا نماد شهدای غواص در پارک کوثر خوراسگان را در 22 بهمن سال جاری  به بهره‌برداری برسد.

قاسمی ادامه داد: این منطقه ۱۴۱ هکتار بافت فرسوده دارد که 6 درصد بافت فرسوده شهر اصفهان در منطقه 15 شهرداری اصفهان قرار دارد.

مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: همچنین این منطقه با شش هزار و ۸۹۶ هکتارمساحت در شرق اصفهان قرار گرفته که هزار و ۷۱۸ هکتار آن در محدوده و بالغ بر 5 هزار و صد هکتار آن در حریم قرار دارد.

وی افزود: در این منطقه ۲۳ محله  وجود دارد که ۱۱ مورد  از محلات واقع در آن الحاقی می باشد که از جمله مهم‌ترین معضلات این محلات راه‌های متصل به این محله‌ها است که در حریم واقع شده و شهرداری نمی‌تواند به صورت مستقل در این راه ها اقدامی انجام دهد.

مسعود قاسمی بیان داشت: منطقه 15 شهرداری اصفهان بالغ بر 125 هزار نفر جمعیت دارد که پرجمعیت‌ترین محله در این منطقه محله سفلی با 15 هزار نفرجمعیت و کم جمعیت‌ترین محله دهنو با 400 نفر جمعیت است.

مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در خصوص فضای سبز منطقه افزود: فضای سبز منطقه ۱۵ به ازای هر نفر 6 مترمربع است که امیدواریم با احداث پارک 15 هزار متری الهیه سرانه فضای سبز در منطقه 15 شهرداری اصفهان را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: 6 پارک شهری، ۱۶ پارک محلی، ۱۳ پارک همسایگی و ۱۷ فضای سبز به صورت قطعات پراکنده و ۷۷ هزارمترمربع مادی و انهار در منطقه 15 شهرداری اصفهان وجود دارد.

قاسمی با اشاره باینکه حمام نقاشی یکی از جاذبه های گردشگری منطقه ۱۵ به شمار می رود، گفت: حمام نقاشی از جاذبه‌های توریستی این منطقه است که قدمتی بالغ بر 400 سال دارد و به عنوان پروژه محرک توسعه در این منطقه می باشد.

وی افزود: یکی دیگر ازجاذبه های گردشگری این منطقه وجود ۲۰ برج کبوتر است که بیشتر آنها در محور گورت واقع شده است.

مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: منطقه 15 شهرداری اصفهان یکی از قطب‌های تولید خاتم  اصفهان ، ایران و حتی جهان است.

مسعود قاسمی گفت: پروژه نقش جهان در سال جاری کلنگ زده شده است که 78 کیلومتر مربع کل مساحت رینگ چهارم است و 6.6 کیلومتر در منطقه 15 است که 200 میلیارد تومان هزینه نیاز دارد و ۳۷ درصد پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: پروژه نصف جهان دارای 5 پل در چهار سطح است که این پل‌ها از منفی هفت تا مثبت ۱۴ در حال اجرا است که با اتمام این پروژه 50 هزار متر مربع نیز به فضای سبز منطقه 15 شهرداری اصفهان افزوده خواهد شد.

مدیرمنطقه ۱۵ شهرداری اصفهان بیان کرد: بودجه این منطقه 66 میلیارد تومان بوده که 6 درصد رشد داشته است و حدود 50 درصد آن تحقق یافته و 28 درصد آن جاری و 72 درصد نیزعمرانی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها