موج

شهردار اصفهان خبر داد:

شهردار اصفهان از افزایش 10 درصدی سرویس های بهداشتی درسال جاری در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی "شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو" با تبریک هفته وحدت، روز کتاب و کتاب خوانی گفت: 2400 چشمه سرویس بهداشتی در شهر اصفهان وجود دارد اما به علت اهمیت شهر اصفهان از نظر حضور گردشگران داخلی و خارجی، امسال ظرفیت سرویس های بهداشتی شهر 10 درصد افزایش می یابد.

وی افزود: در همین راستا امسال 250 چشمه سرویس بهداشتی به شهر اضافه می شود. همچنین 20 نقطه هم برای سرویس های پرتابل شناسایی و مشخص شده است.

شهردار اصفهان افزود: در شهر اصفهان 350 کیلومتر شبکه فیبر نوری داریم که می تواند بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در خدمت رسانی به مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه خط یک مترو با 12 رام قطار که شامل 60 واگن است، فعالیت می کند و 100 هزار مسافر روزانه جابجا می شوند، تصریح کرد: 10 واگن و دو رام دیگر تا پایان سال به خط یک متروی اصفهان اضافه می شود که این اقدام سبب کاهش سرفاصله قطارها خواهد شد.

نوروزی با بیان اینکه برای اولین بار نشست سالانه آمار و برنامه ریزی را در حوزه مدیریت شهری در هفته ای که گذشت برگزار کردیم و نماینده کلانشهرها و رئیس مرکز آمار ایران در این نشست حضور داشتند، افزود: این ها بخشی از برنامه ما برای تحقق شعار اداره ارزان شهر است. اداره ارزان شهر نیاز به برنامه و برنامه هم نیاز به آمار دارد.

وی همچنین از تدوین آمارنامه شهر اصفهان خبر داد و گفت: در آمارنامه شهر اصفهان 4200 داده اطلاعاتی وجود دارد که مدیران می توانند با تحلیل داده ها برنامه ریزی و پیش بینی کنند.

آزادسازی ادامه خیابان دستگرد تا پایان سال انجام می شود

شهردار اصفهان به اقدام دو کارگر پسماند شهرداری برای بازگرداندن کیسه حاوی 150 میلیون تومان طلا و دلار به صاحبش در روزهای اخیر اشاره کرد و با قدردانی از این اقدام ارزشمند، گفت: انجام این کار شایسته، این اطمینان خاطر را به مردم می دهد که در شهری زندگی می کنند که چنین خدمتگزارانی دارند.

وی در مورد سوال یکی از ساکنان منطقه 13 در مورد تکمیل خیابان دستگرد، اظهار کرد: قبلا نام این خیابان، آزادگان بود اما به دلیل اینکه چندین خیابان در شهر اصفهان به همین نام داشتیم و مردم دچار اشتباه می شدند بنا به درخواست مردم، نام خیابان به دستگرد تغییر پیدا کرد.

نوروزی با بیان اینکه مراحل قانونی در مورد تغییر نام این خیابان طی شد و بعد از گرفتن مصوبه از شورای شهر، باید مصوبه شورای شهر مورد احترام قرار گیرد، گفت: تغییر برخی نام ها برای جلوگیری از سردرگمی است.

وی در مورد عملیات عمرانی این خیابان هم با اشاره به اینکه طول خیابان دستگرد هزار متر است که 650 متر آن پارسال آماده و افتتاح شد، تصریح کرد: 450 متر دیگر از خیابان دستگرد باقی مانده که امسال هفت میلیارد تومان بودجه برای ادامه آزادسازی ها پیش بینی شده است. 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها