موج

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان اعلام کرد:

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان ازپوشش امداد - سلامت در قالب 800 نفر نیروی اورژانس در ایام محرم در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غفور راستین گفت: اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان در ایام محرم با ظرفیت ۱۴۶ پایگاه و ۸۰۰ نفر نیرو، سلامت عزاداران حسینی (ع) در اصفهان را پوشش می دهد.

وی اظهار کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته، امداد- سلامت مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در سه حوزه فوریت های پزشکی و معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پوشش داده می شود.

راستین افزود: در این راستا اورژانس پیش بیمارستانی، مراکز درمانی و‌بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به صورت جدی فعال خواهند بود.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: تمامی زیرمجموعه های عملیاتی دانشگاه علوم پزشکی اعم از مراکز درمانی و بیمارستان ها، بهداشت و تمام پایگاههای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی از روز دهم شهریور تا بیست و دوم این ماه به صورت آماده باش کامل قرار دارند.

راستین خاطرنشان کرد: واحدهای امدادی فوریت های پزشکی در همه شهرستان های استان در محل تجمع عزاداران همچون میدان امام (ره) و گلستان شهدای اصفهان و مراسم شیرخوارگان حسینی مستقر خواهند شد.

وی افزود: با توجه به افزایش تردد جاده ای در برخی روزها، استقرار پایگاه های جاده ای را در حاشیه جاده خواهیم داشت؛ همچنین در برخی مکان های پرتجمع در روزهای خاص همچون تاسوعا و عاشورای حسینی، واحدهای موتورلانس آماده باش و‌مستقر می شوند.

راستین با اشاره به افزایش ظرفیت تخت های اورژانس در بیمارستان ها در ایام ویژه محرم، گفت: طبق هماهنگی های انجام شده از سوی مراکز بهداشت استان به خصوص مراکز شماره یک و ۲ تعدادی از اعضای هیآت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) که به عنوان رابط بهداشتی آموزش دیده اند، در زمینه نظارت بر بهداشت توزیع غذا و ایمنی هیآت همکاری خواهند داشت.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان با اشاره به آماده باش ویژه اورژانس هوایی فوریت های پزشکی در استان اصفهان گفت: در مدت ایام محرم امسال ۱۴۵ پایگاه شهری و جاده ای و ۸۰۰ نیروی اورژانس پیش بیمارستانی به صورت آماده باش قرار دارند تا سلامت عزاداران حسینی (ع) به طور کامل و مطلوب پوشش داده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها