مدیر بهره برداری آبفا منطقه 6 اصفهان از کاهش 12 درصدی مصرف سرانه آب در قهجاورستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  مهدی قاسمی در ششمین برنامه از پویش ملی ایران به لبخند تو زیباست درجمع مردم قهجاورستان گفت: در چند سال اخیر اجرای متعدد  برنامه های فرهنگی در مصرف بهینه آب بسیار موثر بوده است بطوریکه مصرف سرانه آب در این منطقه نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش یافته است.

وی با تاکید بر کاهش 20 درصدی مصرف بهینه آب توسط مردم اعلام کرد:در حال حاضر آب شرب جمعیت تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تنها از طریق یک سامانه تامین میشود بنابراین تا راه اندازی دومین سامانه آبرسانی در اصفهان اگر مردم 20 درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند ،تامین پایدار آب شرب مردم مقدور خواهد بود.

قاسمی استفاده از لوازم کاهنده مصرف را موثر در مصرف بهینه آب برشمرد و خاطرنشان ساخت:اگر مردم از لوازم کاهنده مصرف در واحد های مسکونی خود استفاده کنند قطعا شاهد مصرف بهینه آب خواهند بود این در حالسیت که آبفا منطقه 6 توزیع لوازم کاهنده را بین مشترکینی که متقاضی این تجهیزات بودند در دستور کار قرار داد.

مدیر بهره برداری آب و فاضلاب منطقه 6 اصفهان گفت: اکیپ مروجین مصرف بهینه آب همه روزه در سطح منطقه پاسخگوی شهروندان در راستای چگونگی مصرف بهینه آب هستند و نیز مردم را تشویق به مصرف در ست آب می نمایند.