رئیس پلیس فتا اصفهان در خصوص کلاهبرداری از کارت‌های عابر بانک با ترفند فروش فلفل دلمه‌ای به شهروندان اصفهانی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ مرتضوی گفت:  فردی که به وسیله دستگاه "اسکیمر" و با ترفند فروش فلفل دلمه‌ای آن‌هم به صورت سیار موفق شده بود کارت عابر بانک ۶۰ نفر از شهروندان اصفهانی را کپی کند، دستگیر شد.

وی افزود: با بیان اینکه یکی از روش‌های برداشت غیر مجاز از حساب بانکی مردم کپی کردن کارت‌های اعتباری آنان به وسیله دستگاه اسکیمر است، گفت: درهمین رابطه کارشناسان پلیس فتای استان موفق شدند فردی که به این روش کارت‌های بانکی مردم را کپی می‌کردند، شناسایی و دستگیر کنند.

مرتضوی بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان طی یک بازه زمانی کوتاه مدت با ۸۰ پرونده شکایت مبنی بر سرقت ۵۰۰ میلیون ریال از حساب‌های بانکی آنان مواجه شدند که پس از بررسی‌های تخصصی مشخص شد این اتفاق در محله‌های پر تردد اصفهان رخ داده است.

ریس فتا استان اصفهان از کشف ۶۰ عدد کارت اعتباری کپی شده از مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: با اقدام سریع و به موقع پلیس فتای استان نسبت به مسدود کردن کارت‌های کپی شده اقدام و از سرقت رقم بسیار بالایی از اموال مردم جلوگیری به عمل آمد.

سرهنگ مرتضوی، با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم در هنگام هرگونه پرداخت و خریدی خودشان نسبت به کشیدن کارت عابربانک در دستگاه کارت خوان اقدام کرده و از افشای رمز کارت در جمع دیگران خودداری کنند.

ریس پلیس فتا اصفهان با بیان اینکه استفاده از دستگاه کارت خوان برای کشیدن کارت و وارد کردن رمز آن جزء حقوق اصلی همه شهروندان است، گفت: شهروندان باید این مسئله را از فروشندگان و صاحبان کارت خوان‌ها مطالبه کنند و در صورت مشکوک شدن می‌توانند موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ با پلیس درمیان بگذارند تا برخورد‌های قانونی با افراد متخلف صورت گیرد.