رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا از برگزاری طرح نشاط معنوی در8بقعه در شهرضا خبر داد.

 فرهاد عرب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، گفت:طرح نشاط معنوی امسال تابستان در8 بقعه‌ شهرستان با حضور اساتید و مربیان برای گروه‌های سنی مختلف به تفکیک برگزار می‌شود.

وی افزود:مخاطبین  طرح نشاط معنوی دختران و پسران دانش آموز در رده سنی ۷ تا ۱۸ سال است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا در ادامه با بیان اینکه این طرح با هدف جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه وترویج معارف اسلامی وغنی کردن اوقات فراغت دانش آموزان است، گفت: افتتاحیه این طرح ۱۳ تیر همزمان با ولادت حضرت معصومه و اختتامیه این طرح در ۲۹ مرداد ماه مصادف با عید سعید غدیر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد:  طبق  برنامه ریزی های صورت گرفته  حدود 3 الی 4 هزار نفر  از برنامه های این طرح  استفاده می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا افزود: تقویت و ارتقاء بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی علی‌الخصوص حفظ قرآن کریم در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه از دیگر اهداف این طرح می باشد.

فرهاد عرب  گفت: این برنامه در ۳ قالب آموزشی، اردویی و ورزشی است.

وی در ادامه  با تبیین سه شیوه اجرایی طرح تابستانی نشاط معنوی افزود: در شیوه مشارکتی که با تعامل با نهادهایی از قبیل:سپاه، آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مدارس قرانی، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، و… برگزار می‌شود.

عرب گفت:حداقل ساعت برگزاری برنامه‌های طرح نشاط معنوی چهار ساعت در روز است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با اشاره به محتوای  بکار گرفته در طرح نشاط معنوی در سه قالب آموزشی، اردویی و ورزشی گفت:کلاس های آموزشی شامل:  معارفی ( قرآن، احکام، آداب اجتماعی و طرح تربیت حافظان قران کریم  ...)، و فنی و  هنری  و ورزشی  وکلاسهای کمک درسی  دانش آموزان  می باشد.