میدان پاکبان شهرک منظریه با اعتباری بالغ بر ۷میلیارد ریال در خمینی شهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  فرماندار شهرستان خمینی شهر در افتتاح پروژه میدان پاکبان شهرک منظریه خمینی شهر ضمن  تبریک ویژه به مناسبت روز دهیاری ها وشهرداری ها گفت: عمران و آبادانی حق جوامع شهروندی است و از حقوق شهروندان دونکته قابل ذکر است.

 محمود مسلم زاده  اظهار داشت: شهردار محترم گفته بود هر ماه برنامه ای برای شهروندان در نظر داریم واین ایام اتفاقات بسیار خوبی انجام شد رمپ ورودی دانشگاه و میدان پاکبان از بهترین دست آوردهای شهرداری و شوراهاست و آن چیزی که اعتقادمان بر آن است پیشبرد اهداف خدمات به شهرستان و مردم است و اگر سایر دستگاهها با شهرداری واعضای شورای شهر  همکاری لازم را در امور مربوط بین دستگاه ها داشته باشند تسریع در  کارها بهتر صورت می پذیرد و  شهروندان برای استفاده از امکانات و خدمات وقت و هزینه کمتری صرف می کنند.

شهردار خمینی شهر نیز در ادامه بیان کرد: در پی تلاش های انجام شده به همت کارکنان سازمان شهرداری ظرف مدت ده روز آسفالت و جدول کشی بلوار شهید موذنی و میدان پاکبان شهرک منظریه برای سهولت جهت تردد اهالی محل آماده گردید.

آسفالت 300 هزار متر مربع در شهرک منظریه خمینی شهر

علی اصغر حاج حیدری افزود: 300 هزار مترمربع آسفالت و 400 هزار مترمربع زیرسازی مدت دو سال گذشته در شهرک منظریه انجام شده است.

وی افزود:همچنین از ابتدای سال جاری 400هزار مترمربع زیرسازی و100 کیلومتر جدول و 150 هزار متر در سه منطقه aو bو c شهرداری و منطقه 7 و برخی از قسمت‌های شهر آسفالت‌ریزی شده است وبرای آماده سازی این طرح عمرانی  ۱۰ هزار متر زیرسازی،دو هزار متر جدول‌گذاری و ۸ هزارو  هفتصد متر آسفالت با اعتباری حدود ۷ میلیارد ریال هزینه شد.

شهردار خمینی شهر در توضیح دومین گره ترافیکی شهرک منظریه در خیابان شهید موذنی اظهار کرد:با احداث این میدان گره ترافیکی رفع شد. برای احداث میدان نیاز به آزادسازی بود که با همکاریهای لازم  توافق و آزادسازی انجام شد.

حاج حیدری در مورد آزادسازی پمپاژ آب گفت: با پیگیریهای فرماندار جهادی شهرستان و جلسات آبفا به نتایج مثبتی دست یافته ایم  و به زودی آزادسازی آن آغاز می شود. بلوار ماربین در فاز بعد به دانشگاه صنعتی می رسد که در سهولت و تردد بسیار موثر است.

شهردار خمینی شهر در بحث آب های تند منطقه منظریه  وهدایت آب های سطحی اشاره کرد و ادامه داد:  هدایت آب‌های سطحی در این منطقه حائز اهمیت است ودر زمان بارندگی آب از سمت  کوههای شهرک به سمت مرکز و جنوب  شهر سرازیر می‌شود و در همین راستا  دریاچه‌ای درمنطقه  لادر احداث کردیم تا آبهای رهاشده  در این نقطه متمرکز شود و به سمت  دانشگاه آزاد نیز دپویی مدون گردید  تا آب به سمت مسکن‌های مهر جاری نشود.

افتتاح پیست دوچرخه سواری بانوان در خمینی شهر

وی گفت: قول داده بودیم که هر ماه یک پروژه افتتاح کنیم و تا کنون بر سر قولمان بوده‌ایم. در شب میلاد حضرت معصومه(س) توسعه باغ بانوان را به همراه پیست دوچرخ سواری بانوان افتتاح کردیم.

حاج حیدری یاد آور شد: طبق قولی که به شروندان خمینی شهر  داده بودیم به لطف خدا هر ماه یک پروژه  افتتاح کرده ایم  و تا این زمان استمرار داشته است‌.

شهردار خمینی شهر در پایان خاطر نشان کرد: پاکی و زیبایی شهر‌ مرهون زحمات پاکبانان است به همین دلیل این میدان را باحضور این زحمتکشان افتتاح می کنیم و به جهت حمایت و قدر دانی از پاکبانان وطن به نام میدان پاکبان نامگذاری گردید.