مدیرعامل مؤسسه خیریه شجره طیبه گفت: مؤسسه خیریه شجره طیبه پل ارتباطی جامعه با نخبگان علمی و رسیدن آنها به مدارج علمی و خودکفایی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا یزدان پناه در نشست علمی بررسی نقش ارتباطات، روابط عمومی و نخبگان بیان داشت: مؤسسه خیریه شجره طیبه پل ارتباطی جامعه با نخبگان و حمایت از این عزیزان در رسیدن به مدارج علمی و خودکفایی است تا نخبه ای به صرف نیازمند بودن از بروز استعداد و تحصیل جا نماند.

وی خبرنگاران و فعالان حوزه ارتباطات و رسانه را مبارزان خط اول جبهه آگاهی و اطلاع رسانی  دانست و اظهار داشت: افراد ارتباطی و رسانه ای نقش بسزایی در فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم و تثبیت علوم و فنون داشته و می تواند تأثیر خوبی بر جریانات، اتفاقات و حل بحران های جامعه داشته باشند.

یزدان پناه در این دیدار در توضیح فلسفه وجودی خیریه شجره طیبه ویژه نخبگان علمی گفت: سعی ما در خیریه فعالیت فراتر مادی و به سمت انسانی است و اقدامی است که دیگران کمتر انجام داده اند و عمل به رسالتی است که چنانچه یک درصد آن هم تحقق پیدا کند به وظیفه خود عمل کرده ایم.

نقش انسان ارتباطی و نخبگان جامعه در حل بحران های امروز ضروری است

مدیرعامل مؤسسه خیریه شجره طیبه افزود: مؤسسه خیریه شجره طیبه پل ارتباطی جامعه با نخبگان و حمایت از این عزیزان در رسیدن به مدارج علمی و خودکفایی است تا نخبه ای به صرف نیازمند بودن از بروز استعداد و تحصیل جا نماند.

وی ادامه داد: حمایت خیریه  شجره طیبه از نخبگان کاملاً بصورت قرض الحسنه است و جامعه هدف مؤسسه پس از اتمام تحصیل و اشتغال، این حمایت را به عنوان قرض به خیریه بر می گردانند.

خیریه شجره طیبه اصفهان

یزدان پناه اضافه نمود: حمایت این خیریه بصورتی است که در مرحله اول کرامت جامعه هدف ما را حفظ می کند و در مرحله دوم در چند سال آینده منابع مالی خیریه توسط همین نخبگان تأمین شده و نیاز به خیر جدید نخواهیم داشت.

مدیرعامل مؤسسه خیریه شجره طیبه گفت: امیدواریم روزی برسد که دیگر نیاز به خیریه و خیر نداشته باشیم و منابع دولتی به سمت حمایت نخبگان جامعه هدایت شود.

مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان نیز در این نشست با ارزیابی اندیشه و دانش روابط عمومی و ارتباطات در جوامع مختلف و بنگاه های موفق جهان، رمز این موفقیت را متأثر از بروز ویژگی ها و وجود انسان ارتباطی دانست.

هادی زمانی در ادامه با اشاره به این موضوع که دنیای امروز یک دهکده  واحد تک قطبی و ارتباطی است که بر اساس استعدادها و منابع خدادادی تشکیل شده است، افزود: انسان ارتباطی به دنبال یکپارچه سازی و هدفمند سازی است که پس انداز اجتماعی داشته و دغدغه آن خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه ما در ایران انسان ارتباطی نیستیم و ویژگی انسان ارتباطی منطبق بر سیره اهل بیت (ع) است گفت: انسان ارتباطی، فردی صادق، منظم، فروتن و علم اندوز است که در آینده نه چندان دورشهر هوشمند را ایجاد خواهد کرد و این ویژگی ها انسان ارتباطی را به انسان هوشمند تبدیل خواهد کرد.

مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان، همچنین خواستار حضور بیشتر نخبگان در حل بحران های اجتماعی امروز جامعه شد و در خصوص همکاری با مؤسسه خیریه شجره طیبه ویژه نخبگان علمی اعلام آمادگی نمود.

به گزارش موج، در پایان این مراسم علمی به اساتید حوزه ارتباطات، روابط عمومی و خبرنگاران عضو خانه ارتباطات استان لوح سفیر مؤسسه اهداء گردید.