مدیر عامل هلدینگ پارس پندار نهاد گفت: در حقیقت یکی از راه های بدست آوردن ایده ها، کارآفرینی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  میثم شکری ساز در سمینار بزرگ امید و فرصت های کسب و کارآفرینی در بین جوانان با اشاره به روش های یافتن ایده برای کارآفرینی گفت: هر فرد باهوش برای اول بودن در هر کاری نیاز به ایده داشته و ایده های کارآفرینی می تواند موفقیت را به  ارمغان داشته باشد.

وی علاقه به آموزش و کارآموزی را رمز موفقیت در کارها و بسیار مهم خواند و افزود: فرصت های کارآفرینی که در ذهن کارآفرین و در محیط کسب و کار باشد ارزشمند بوده و خلق ارزش جدید، خلاقیت، کاهش هزینه، افزودن بر ارزش و ... ایده هایی است که می تواند به فرصت تبدیل شود و در حقیقت خلاقیت و ایده به سراغ ذهن آماده می آید.

مدیر عامل هلدینگ پارس پندار نهاد سفر، کارآموزی، مطالعه، آموزش و گروه های حرفه ای را از روش های ایجاد ایده در ذهن دانست و افزود: افراد برای کار در هر رشته ای باید آموزش، مطالعه را مدنظر داشته و تلاش کنند.

شکری ساز گفت: آموزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و باید برای هر تغییر یک راهکار ایجاد کرد که این فرهنگ باید ترویج یابد و نگاه کارآفرینان به تغییر می تواند منفعلانه ، پیش بینی و ایجاد تغییر باشد که معمولا کارآفرینان با پیش بینی فرصت ها را به نفع خودشان تغییر می دهند.

وی ادامه داد: موفقیت دو جهی نبوده و برای کسب موفقیت باید شکست های زیادی را متحملل شد که خوشبختانه آخر مسیر شکست، موفقیت است در نتیجه اگر با یک شکست ناامید می شوید کاری نکنید.

مدیر عامل هلدینگ پارس پندار نهاد البته به اشتباه شناختی کارآفرینان هم اشاره کرد و گفت: محدودیت اطلاعاتی و قانون اعداد کوچک از اشتباهات کارآفرینان می باشد.

شکری ساز گفت: کارآفرینی ساده است و از هر پنج نفر که بار دوم کارآفرینی را شروع می کنند چهار نفر موفق می شوند.

وی ادامه داد: مهمترین مسئله در حال حاضر توجه به کارآفرینی و توسعه فرهنگ کارآفرینی و الگو پذیری از کشورهای موفق دراین زمینه است و ما بعنوان بخش خصوصی باید به کمک دولت آمده و به کارآفرینان کمک کنیم.

مدیر عامل هلدینگ پارس پندار نهاد در پایان به کارآفرینان توصیه کرد: از شکست نهراسند و بدانند انتهای شکست ، پیروزی است.

به گزارش موج، سمینار بزرگ امید و فرصت های کسب و کارآفرینی در بین جوانان به همت هلدینگ پارس پندارنهاد در مرکزهای بین المللی اصفهان سیتی سنتر با حضور مسئولان و فعالان اقتصادی کارآفرینان و البته استقبال بی نظیر جوانان برگزار شد.