مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران گفت: در سال گذشته 72 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 10000 هزار میلیارد ریال در استان اصفهان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مرتضی اکبری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه استان اصفهان دارای بالاترین شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کشور است ، اظهار داشت: در سال ۹۷ بالغ بر 72 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 10000 هزار میلیارد ریال در استان اصفهان پرداخت شده است.

وی بیان کرد:  همچنین در سال 96 بانک قرض الحسنه مهر ایران 58 هزار فقره تسهیلات پرداخت کرده است.

اکبری افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال  گذشته  بدون اینکه ریالی سود به کسی بدهیم 56 درصد رشد منابع و 70 درصد نیز رشد تسهیلات داشته ایم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به کارمزد صفر تا 4 درصد بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: معوقات بانک در استان اصفهان 4 دهم درصد است که نیم درصد از میانگین کشوری نیز پایین تر است.

اکبری با اشاره به همکاری های صورت گرفته با کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با هدف کمک به بهبود وضعیت معیشتی و توانمندسازی و اشتغال مددجویان کمیته امداد بانک قرض الحسنه مهر ایران بالغ بر 100هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان کمیته امدادپرداخت نموده است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران افزود: در حوزه زنان بی سرپرست در سال گذشته 1500 فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی درباره وام ازدواج گفت: سال گذشته ۲4 هزار فقره وام پرداخت شده که سقف وام ازدواج امسال به ۳۰ میلیون تومان رسیده است و بانک قرض الحسنه مهر ایران جزء بانکهای اولی است که در حال پرداخت وام ازدواج هستیم.

اعطای تسهیلات بلاعوض بانک قرض الحسنه مهر ایران به سیل زدگان

اکبری تصریح کرد: در راستای مسئولیت های اجتماعی خود این بانک، حدود ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض نقدی و 250 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به مناطق سیل زده  پرداخت نموده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران  6 واحد خانه بهداشت و مدرسه در استان کرمانشاه ساخته است و 2 خانه مدرسه نیز در استان سیستان و بلوچستان در حال احداث است.