مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:در دهه فجر 30پروژه در بخش آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر 1275 میلیارد و 400 میلیون ریال در سطح استان اصفهان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، هاشم امینی با بیان اینکه در دهه فجر سال جاری 22 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد، گفت: در دهه فجر 97 ،بهره برداری ازخط آبرسانی به گلشهر، افتتاح خط دوم آبرسانی به تودشک، بهره برداری از خط انتقال آب به دولت آباد و شاپور آباد، آبرسانی به شهرک صنعتی نایین ،افتتاح خط انتقال آب به برف انبار و  نیز بهره برداری از مخزن 2 هزار مترمکعبی این شهرستان از جمله پروژه هایی است که در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی افزود: بهره برداری از 258 کیلومتر شبکه آب در سطح استان، حفر و تجهیز چاه و بهره برداری از خط انتقال آب چاه در زواره، اصلاح شبکه آب و انشعابات اردستان، بهره برداری از سیستم تله متری شبکه آب، مخازن و ایستگاه های پمپاژ در خمینی شهر، اصلاح شبکه و انشعابات آب در مهاباد، تجهیز ایستگاه پمپاژ کمکی آب اردستان، بهره برداری از سیستم تله متری تاسیسات آب پیربکران، افتتاح دو حلقه چاه در شهر ابریشم  وبهره برادری از ایستگاه پمپاژ گلدیس شاهین شهر از دیگر پروژه ها قابل افتتاح  در بخش آب است.

وی اعلام کرد: بهره برداری از مخزن 2 هزار مترمکعبی نیک آباد، افتتاح خط انتقال  و برگشت مخزن 20 هزار مترمکعبی شاهین شهر، بهره برداری از مخزن 5 هزار مترمکعبی خمینی شهر، مخزن 2 هزار متر مکعبی منطقه 6 اصفهان، ایستگاه پمپاژ آب منطقه 6 اصفهان و حفر و تجهیز چاه آب درخمینی شهر از مهمترین پروژه هایی است که در دهه فجر در استان اصفهان به بهره برداری می رسد.

امینی به مهمترین پروژه هایی که در دهه فجر در بخش فاضلاب افتتاح می شوند پرداخت و اظهار داشت:  بهره برداری از 368  کیلومتر شبکه فاضلاب در سطح استان بطور متوسط هر روز یک کیلومتر، بهره برداری از فاز اول شبکه فاضلاب خوانسار و نیز افتتاح تصفیه خانه فاضلاب این شهر، بهره برداری از پکیچ تصفیه فاضلاب  مسکن مهر فریدونشهر، افتتاح ایستگاه پمپاژ  و خط انتقال فاضلاب مبارکه، بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و شبکه فاضلاب کرکوند، بهره برداری از شبکه فاضلاب سطح شهر و محله قلعه سمیرم از مهمترین پروژ ه ها در بخش فاضلاب است که در دهه فجر افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: بهره برداری از شبکه فاضلاب مینادشت و اشترجان، شبکه فاضلاب خیابان خندق فلاورجان، فاز دوم شبکه فاضلاب شهرک آبشار سمیرم از دیگر پروژه ها بخش فاضلاب است که به بهره برداری می رسد.

اصفهان-+مدیر+ابفا

هاشم امینی در ادامه به مهمترین پروژه های در دست اقدام شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و بیان داشت: آبرسانی به شهرستان دهاقان به طول 47 کیلومتر  با حجم ریالی 265 میلیارد ریال می باشد که تا پایان مهر ماه به  پیشرفت فیزیکی 70 درصدی رسیده است 

 وی  با اشاره اجرای تأسیسات فاضلاب شهر تیران با سرمایه گذاری شرکت سازه گستر منفرد گفت: در حال حاضر تأسیسات فاضلاب شهر تیران با سرمایه گذاری  564 میلیارد ریال شرکت سازه گستر منفرد  اجرایی شده است که تا کنون به پیشرفت فیزیکی 50 درصدی رسیده است.

امینی اجرای تأسیسات فاضلاب درچه با مشارکت مردمی از طریق  تبصره 3 به طول 70 کیلومتررا از دیگر پروژه های در دست اقدام خواند و اظهار داشت: سرعت اجرای شبکه فاضلاب جمع آوری فاضلاب با مشارکت مردمی تبصره 3، در سطح استان  6 برابر میانگین 20 سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرهای مبارکه و لنجان که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت، عنوان کرد: سرعت اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرهای مبارکه، کرکوند،زیباشهر،دیزیچه، زرین شهر ، چمگردان ،زاینده رود، سده و لنجان  و ورنامخواست با مشارکت  و سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه 14 برابر میانگین 25 سال گذشته بوده است.

وی افزود:از سال 68 تا 92 حدود 165 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای  مبارکه، کرکوند، زیباشهر، دیزیچه، زرین شهر، چمگردان، زاینده رود، سده و لنجان  و ورنامخواست اجرا شد در حالیکه  از سال 92 تا کنون بیش از 570 کیلومتر شبکه فاضلاب در این شهرها اجراء شده است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: هم اکنون  عملیات بازرسی و بازسازی شبکه  فرسوده جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان با مبلغ 368.729.816 یوان معادل 460 میلیارد تومان از طریق فایناس خارجی در حال اجراء است. در نهایت می توان گفت سرعت اجرای شبکه فاضلاب با مشارکت بخش خصوصی 14 برابر میانگین بیست و پنج سال گذشته بوده است.