مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از میزبانی استان اصفهان در مسابقات ملی قرآن در سال ۹۸خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف گفت: اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، میزبان مسابقات ملی قرآنی در سال ۹۸ است.

وی بیان کرد: این مسابقات قرآنی در ۱۵ رشته برگزار می‌شود که سال گذشته اراک برگزار کننده این مسابقات بود.

حجت‌الاسلام صادقی اظهار داشت: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب بر حفظ قرآن کریم از سال ۹۱ تا کنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر حافط قرآن در کل کشور توسط سازمان اوقاف تربیت شده اند.

وی ادامه داد: سهم استان اصفهان در کشور بیش از ۸۶ هزار نفر حافظ قرآن بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: شهرستان آران و بیدگل بیشترین حافظ قرآن را تربیت کرده و پس از آن شهرستان  نجف آباد بیشترین حافظ قرآن را داراست.

حجت‌الاسلام صادقی افزود: در سال گذشته 240 هزار نفر در آزمون طرح ملی حفظ قرآن شرکت کردند که استان اصفهان رتبه اول کشوری را در مسابقات طرح ملی حفظ قرآن کسب کرد.

نشست+خبری+مدیر+کل+اوقاف+و+امورخیریه+استان+اصفهان (3)

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان کرد: اصفهان ۵ هزار و ۳۱۶ مسجد موقوفه دارد که شهر هرند و نیک‌آباد دارای بیشترین مسجد و شاهین شهر کمترین مسجد را در استان اصفهان  دارد.

وی تصریح کرد: بیش از 60 درصد موقوفات در استان اصفهان اراضی کشاورزی است، 20 درصد مسکونی و 20 درصد باقی‌مانده موقوفات اداری، تجاری و خدماتی می باشد.

حجت‌الاسلام صادقی گفت:  همچنین استان اصفهان دارای 15 هزار موقوفه، 45 هزار رقبه و 12 هزار موقوفه غیر متصرفه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان داشت: مسابقات سراسری قرآن امسال به میزبانی اراک برگزار شد و در سال 98 اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان میزبان مسابقات کشوری خواهد بود.