موج
کدخبر : ۴۱۲۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412937

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نیشابور بیان کرد: یکی از دغدغه‌های دامداران برای تامین علوفه تامین نقدینگی است و برای تامین علوفه به طور امانی اقدام به تامین نهاده دامی و علوفه می‌کرند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدعلی فرهمندراد معاون رییس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان نیشابور در سخنانی اعلام کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی و خشکسالی‌های اخیر، طرح دامدار کارت برای حل مشکلات دامداران اجرا می‌شود تا دامداران طبق اعلام نیاز و کمک به حوزه تولید محصولات دامی، تسهیلاتی را از بانک کشاورزی دریافت کنند.

فرهمندراد در ادامه این سخنان اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های دامداران برای تامین علوفه تامین نقدینگی می باشد و یکی از راه‌ها این بود که شرکت پشتیبانی امور دام برای تامین علوفه به طور امانی اقدام به تامین نهاده دامی و علوفه می‌کرد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نیشابور همچنین افزود: اما برخی دامداران علاقمند بودند که از طریق نقدینگی علوفه تهیه کنند که به این منظور، دامدار کارت معرفی شده و مبلغ در نظر گرفته شده برای هر دام سبک ۳۰۰ هزار تومان و برای هر دام سنگین ۷۰۰ هزار تومان با نرخ ۱۱ درصد است.

وی در ادامه اظهار کرد: سهم شهرستان نیشابور از تسهیلات ابلاغی مبلغ ۷ میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان است که ۸۹ درصد به بخش مرکزی و میان جلگه و ۱۱ درصد نیز به بخش سرولایت تخصیص داده شده که برای دامداری‌های سنتی و عشایری، قابل معرفی و این مبلغ با ارائه بیمه دام، تاییدیه کمیته فنی بخش و شهرستان و بانک عامل قابل پرداخت است.

فرهمندراد در خاتمه خاطرنشان کرد: نیشابور با ۵۹ هزار راس دام سنگین و ۵۷۰ هزار راس دام سبک و ۱۶ کارخانه و شرکت تولید کننده خوراک دام، یکی از قطب‌های تولید کننده گوشت، شیر و کنسانتره در خراسان رضوی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها