موج
کدخبر : ۴۱۲۰۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412010

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته متاسفانه 4 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان فوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 14 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری و متاسفانه 4 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان فوت کرده است.

وی ادامه داد: همچنین طی همین مدت خوشبختانه 26 بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به 116 نفر رسید که از این تعداد 26 بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

حبیب‌زاده با اشاره به تزریق یک میلیون و 787 هزار و 319 دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان ادامه داد: 907 هزار و 169 دُز واکسن مربوط به مرحله اول و 785 هزار و 97 دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

وی گفت: همچنین تاکنون 95 هزار و 53 دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، مشگین شهر، خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

حبیب‌زاده با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا علاوه بر واکسیناسیون نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها