موج
کدخبر : ۴۰۵۸۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405868

رئیس امور ایثارگران شهرداری ساری:

رئیس امور ایثارگران شهرداری ساری گفت: بنا به تأکید شهردار ساری ساز و کارها و فرآیندهای مربوط به تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در حال پیگیری بوده و پس از رفع موانع موجود ایثارگران شاغل در شهرداری ساری تبدیل وضعیت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد لزگی با بیان اینکه ایثارگران شاغل در شهرداری ساری تبدیل وضعیت می‌شوند، اظهار داشت: اجرای قوانین مشمول ایثارگران در عناوین بند (و) ماده‌ 44 و بند (د) تبصره 20 قانون بودجه سال 1400 در خصوص تبدیل وضعیت اشتغال ایثارگران و خانواده‌های وابسته به ایثارگران (فرزندان، همسر، برادر و خواهر) مشمول قانون در شهرداری‌های ساری در جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تعداد بسیاری از همکاران مشمول این قانون، به صورت قراردادی و شرکتی در شهرداری ساری مشغول به کار هستند و هویت این افراد با پیگیری و بررسی مدارک ارائه‌ شده و تلاش‌های مکرر امور ایثارگران شهرداری ساری احراز شد، ادامه داد: وجود این تعداد از مشمولان با توجه به نداشتن پست سازمانی بلاتصدی چالشی بزرگ برای شهرداری ساری محسوب می‌شود اما با این‌حال یکی از دغدغه‌های مهم شهردار ساری بوده که تاکنون جلسات متعددی را با این موضوع در دستور کار قرار داده و خواستار پیگیری جدی شد.

رئیس امور ایثارگران شهرداری ساری افزود: در جلسه بعدی که با حضور مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری‌های کشور و مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران برگزار شد، مقرر شد در مرحله نخست فرزندان شاهد و جانبازان بالای 70 درصد شاغل در شهرداری که هنوز تعیین وضعیت نشدند شناسایی و به اداره گزینش جهت استخدام معرفی شوند که از بین افراد مشمول تاکنون موفق به برنامه‌ریزی، برای تبدیل وضعیت 15 نفر و جمع‌آوری سوابق آنان جهت انجام مراحل گزینشی اقدام شده است.

وی تصریح کرد: در مرحله بعدی مقرر شد که 25 نفر از فرزندان شاهد و جانبازان بالای 70 درصد پس از تعیین پست سازمانی متناسب با رشته تحصیلی به اداره گزینش معرفی شوند.

لزگی افزود: برای سایر درخواست‌های طرح‌شده که می‌توانند از مفاد قوانین فوق بهره‌مند باشند از سازمان اداری استخدامی و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور استعلام لازم به‌ عمل‌آمده و در صورت اتخاذ تصمیم قانونی به شهرداری اعلام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری به‌طور جد در حال پیگیری است و تحقق این امر مهم نوعی خدمت ارزنده به جامعه ایثارگران است، گفت: اگرچه تبدیل وضعیت این حجم از افراد شاغل در شهرداری با توجه به نداشتن پست سازمانی دشوار است اما پیگیر این مسئله خواهیم بود تا قانون در شهرداری هم اجرایی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`