موج
کدخبر : ۴۰۴۶۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404665

ایرج ناصری‌مقدم:

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی بیان کرد: اجرای طرح خرید حمایتی با هدف جلوگیری از کاهش قیمت محصول در بازار و حمایت از کشاورزان انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ایرج ناصری‌مقدم مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در سخنانی اعلام کرد: قیمت مناسب زعفران در بازار، موجب کاهش اقبال زعفران‌کاران به فروش حمایتی محصول خود شده است.

ناصری‌مقدم در ادامه اضافه کرد: اساسا اجرای طرح خرید حمایتی با هدف جلوگیری از کاهش قیمت محصول در بازار و حمایت از کشاورزان انجام می‌شود و خوشبختانه هم اکنون به دلیل قیمت مناسب و بالای محصول زعفران در بازار، کشاورزان از فروش زعفران خود در قالب این طرح به دولت استقبال نکرده و محصول خود را در بازار به فروش می‌رسانند.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی همچنین افزود: با گذشت بیش از ۱۰ روز از آغاز خرید حمایتی زعفران در استان تاکنون حدود ۳ کیلوگرم محصول به مراکز خرید تحویل شده است و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان در مراکز خرید ۱۴ شهرستان این استان در حال انجام است.

وی در ادامه متذکر شد: محور و هدف اصلی از عملیات خرید حمایتی زعفران پشتیبانی از زعفرانکاران خُرد می باشد و خرید زعفران امسال توسط صندوق حمایت از توسعه کشاورزی خراسان جنوبی در سراسر کشور انجام می‌شود.

ناصری‌مقدم در خاتمه یادآور شد: محصول زعفران امسال در چهار سطح نگین به ازای هر کیلوگرم ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، شبه نگین ۱۶ میلیون تومان، پوشال مرغوب ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پوشال معمولی ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`