موج
کدخبر : ۴۰۴۵۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404585

فرشید صراف:

رییس اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: قیمت محصولات لبنی مانند شیر در حال حاضر واقعی نیست و با توجه به پدیده خشکسالی تامین نهاده به خصوص برای دامداران سنتی و نیمه صنعتی دارای مشکل جدی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، فرشید صراف رییس اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی اعلام کرد: هزینه تمام شده شیر برای دامداران استان خیلی بیشتر از قیمت مصوب است، اما همچنان توزیع به بهترین شکل ممکن در حال انجام است.

صراف در ادامه در مورد قیمت شیر افزود: هم اکنون قیمت تمام شده هر کیلوگرم شیر برای دامداران ۷۵ هزار ریال است در حالی که با قیمت مصوب ۶۴ هزار ریال در حال توزیع برای مصرف‌کننده هستند.

رییس اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: در حوزه تولید گوشت قرمز نیز بهای تمام شده بسیار بیشتر از قیمت مصوب برای عرضه در بازار است و متاسفانه در حال حاضر فشار‌های اقتصادی متعدد از جهات و جنبه‌های اقتصادی بر روی دامداران و تولیدکنندگان در این بخش تا آنجاست که تولیدکنندگان را مجبور به استقراض و مضاعف شدن فشار مالی می‌کند.

وی متذکر شد: در شرایط خشکسالی ، کمبود و گرانی خوراک دام، گرانی واکسن و دارو و رشد هزینه‌های کارگری در حالی رخ می‌دهد که دامدار، دچار کمبود نقدینگی می‌شود و برای حل این مشکل ناگزیر به کشتار دام حتی دام مولد روی می‌آورد و یا برای تامین نقدینگی ناچار به استقراض و یا خرید کالای مدت دار می‌شود که خود، موجب مضاعف شدن فشار اقتصادی است.

رییس اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی تصریح کرد: انتظار این است که دولت بعد از سه ماه از روی کار آمدن با نگاه ویژه به بخش تولید و توجه و حمایت همه جانبه اقدام به جلوگیری از وارد آمدن خسارات بیشتر در این بخش کند.

وی همچنین یادآور شد: قیمت محصولات لبنی مانند شیر در حال حاضر واقعی نیست و با توجه به پدیده خشکسالی تامین نهاده به خصوص برای دامداران سنتی و نیمه صنعتی دارای مشکل جدی است و برای دامداران صنعتی نیز تامین نهاده به شدت گران است.

صراف در خاتمه خاطرنشان کرد: گفته می‌شود هم اکنون ۳۴۶ هزار راس دام سنگین در خراسان رضوی وجود دارد که ۱۴۶ هزار راس آن در دامداری‌های سنتی و نیمه صنعتی نگهداری می‌شوند و یکی از مشکلات موجود در کشور و استان خراسان رضوی نبود آمار متقن در خصوص شمار دام است که همین امر برنامه ریزی و توزیع نهاده را با مشکل مواجه می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها