موج
کدخبر : ۴۰۴۴۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404494

یعقوبعلی نظری:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: امام راحل (ره) در شرایطی که ثروت مادی و معنوی مردم را به غارت می بردند به پا خاست و با هدف مبارزه با استکبار و در راس آن آمریکا نهضت انقلاب اسلامی را متکی بر مردم آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان عنوان کرد: انقلاب اسلامی دست استکبار جهانی را از کشور ایران کوتاه کرد و نظام اسلامی پس از چندین دهه همچنان با اقتدار و قوت پابرجاست و در برابر دشمنان ایستاده است.

نظری در ادامه این سخنان اظهار کرد: استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار در همه سرزمینهای ملتهای دیگر و به ویژه ملتهای مسلمان با تسلط بر آنها ثروت این مردم را با همکاری حاکمان وابسته سالها به یغما می‌بردند.

استاندار خراسان رضوی همچنین یادآور شد: از جمله ثروت کشورمان در طول تاریخ مورد هجوم و دستبرد بود که تنها به ثروت‌های مالی محدود نمی‌شد بلکه ثروت‌های معنوی را نیز شامل می شد و امام راحل (ره) در چنین شرایطی به پا خاست و با هدف مبارزه با استکبار و در راس آن آمریکا نهضت انقلاب اسلامی را متکی بر مردم آغاز کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تبعید امام خمینی(ره) در۱۳ آبان ۱۳۴۳ به کشور ترکیه با هدف جدایی مردم و امام از سوی رژیم حاکم انجام شد غافل از این که این رابطه معنوی و اعتقادی است و جدایی ناپذیر است و ادامه نیرومند نهضت اسلامی موجب رقم خوردن انقلاب ۱۳۵۷ و در نتیجه وقایع تاریخ ساز پس از آن از جمله تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شد و انقلاب اسلامی ایران همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد.

نظری در خاتمه این سخنان و با پاسداشت یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر و شهدای دانش آموز  تاکید کرد و گفت: امروز روز استکبار ستیزی است و مبارزه با دنیای استکبار به خصوص آمریکا باید در این مراسم برجسته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`