موج
کدخبر : ۴۰۴۳۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404361

عباس اخوان:

کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صمت خراسان رضوی بیان کرد: کمبودی در عرضه برنج خارجی و ایرانی در بازار خراسان رضوی وجود ندارد، اما ممنوعیت یا محدودیت واردات برنج خارجی به دلیل قرار داشتن در فصل کشت آن است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، عباس اخوان کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صمت خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: کاهش واردات برنج خارجی و کاهش سطح کشت برنج ایرانی باعث افزایش و فاصله زیاد قیمتی بین آن‌ها شده است .

اخوان در ادامه تصریح کرد: هم اینک فاصله زیادی بین قیمت برنج ایرانی با قیمت برنج پاکستانی و هندی در بازار به وجود آمده  است که امکان بروز تقلب در این زمینه را به شدت افزایش می‌دهد.

کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صمت خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: با این که کمبودی در عرضه برنج خارجی و ایرانی در بازار خراسان رضوی وجود ندارد، اما ممنوعیت یا محدودیت واردات برنج خارجی به دلیل قرار داشتن در فصل کشت آن، سطح عرضه را نسبت به تقاضا در بازار کاهش می‌دهد و این امر به گرانی دامن می‌زند.

 وی در ادامه متذکر شد: هم اینک قیمت برنج ایرانی در بازار استان به هر کیلوگرم ۵۴۰ هزار ریال رسیده و این در حالی است که حدود یک ماه قبل قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی در بازار ۵۰۰ هزار ریال بود و همچنین به دلیل ممنوعیت واردات برنج خارجی در فصل کشت محصول برنج در ایران،  قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی ۲۸۰ هزار ریال و قیمت هر کیلوگرم برنج هندی ۲۵۰ هزار ریال رسیده است.

اخوان در خاتمه یادآور شد: ۷۰ درصد از برنج مصرفی خراسان رضوی از نوع پاکستانی است و هم اینک برنج پاکستانی و هندی طرح تنظیم بازار به صورت حواله‌ای از سوی ستاد تنظیم بازار به قیمت مصوب در شبکه، توزیع می‌شود و به این لحاظ کمبودی در بازار وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`