موج
کدخبر : ۴۰۴۱۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404141

مهشید راهبر:

مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار بیان کرد: این صندوق در سال زراعی جدید با ارائه طرحهای نوین بیمه سعی در جلب اعتماد بیشتر کشاورزان و افزایش ضریب نفوذ بیمه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهشید راهبر مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار در خبری اعلام کرد: ۲۰ میلیارد و ۶۷۱ میلیون ریال برای جبران خسارت بخش کشاورزی به بهره‌برداران این بخش در این شهرستان پرداخت شد.

راهبر در ادامه این خبر اضافه کرد: از این مبلغ چهار میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال مربوط به زیربخش محصولات باغی و مرتبط با خسارت های خشکسالی، سرما و یخبندان بوده است.

مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار متذکر شد: همچنین ۱۵ میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریال مربوط به زیربخش محصولات زراعی و مرتبط با خسارت های خشکسالی، سرما، سیل، تگرگ و تنش گرما می‌باشد.

وی در ادامه افزود: ۹۱۲ میلیون ریال نیز در بخش منابع طبیعی برای جبران خسارت خشکسالی پرداخت شده است و در سال زراعی گذشته در بخش باغی ۶۰۰ هکتار از باغ های شهرستان سبزوار و در بخش زراعی سه هزار و ۹۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان زیر پوشش بیمه قرار گرفته بود.

مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار تاکید کرد: این صندوق در سال زراعی جدید با ارائه طرحهای نوین بیمه سعی در جلب اعتماد بیشتر کشاورزان و افزایش ضریب نفوذ بیمه دارد و با افزایش سرعت و کیفیت خدمات بیمه ای امکان برخورداری بیشتر بهره برداران و تولیدکنندگان این بخش را فراهم آورده است.

راهبر در خاتمه یادآور شد: ۳۵ هزار هکتار کشتزار، ۱۶ هزار هکتار عرصه باغی با فعالیت ۲۰ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی سبزوار وجود دارد و این شهرستان به عنوان قطب تولید زیره، پنبه، جو و گندم در خراسان رضوی سالانه ۱۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی تولید و روانه بازار می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`