موج
کدخبر : ۴۰۳۵۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403505

نعمت الله غفوری:

مدیر جهاد کشاورزی گناباد بیان کرد: با توجه به بافت زمین‌های منطقه شمال گناباد که بافتی سبک و شنی است، خوشبختانه غده بندی و تولید محصول بادام زمینی رضایت بخش است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، نعمت الله غفوری مدیر جهاد کشاورزی گناباد در خبری اعلام کرد: برای اولین بار محصول بادام زمینی از سطح هزار و دویست متر مربع از اراضی کشاورزی روستای قوژد گناباد برداشت می‌شود.

غفوری در ادامه این خبر افزود: گیاه بادام زمینی برای اولین بار در یک مزرعه آزمایشی و تحقیقی در روستای قوژد گناباد کشت شد که بعد از گذشت ۴ ماه عملکرد بسیار مطلوبی در تولید بادام زمینی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد همچنین تصریح کرد: خوشبختانه تولید این محصول با بالاترین میانگین‌های برداشت کشوری برابری می‌کند یعنی چیزی حدود شش تن در هکتار و پیش بینی می‌شود بیش از ۶۰۰ کیلو گرم بادام زمینی خشک از سطح هزار و دویست متر مربع از اراضی کشاورزی گناباد برداشت شود.

وی در ادامه متذکر شد: با توجه به بافت زمین‌های منطقه شمال گناباد که بافتی سبک و شنی است، خوشبختانه غده بندی و تولید محصول بادام زمینی رضایت بخش است.

غفوری در خاتمه به این نکته اشاره کرد و خاطرنشان شد: این محصول می‌تواند در شرایط خاصی، در منطقه به عنوان یک محصول اقتصادی توصیه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`