موج
کدخبر : ۴۰۳۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403340

ضیا قدوسی نیا:

معاون توسعه و منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان ایلام با اشاره به اینکه مردم چشم امیدشان به اجرای عدالت توسط دستگاه قضایی است ،گفت: برای اجرای عدالت اجتماعی در جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود و رویکرد اصلی دستگاه قضا در چند سال گذشته تحقق این خواسته به حق مردم بوده و در این مسیر کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، ضیاء قدوسی نیا معاون توسعه و منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان ایلام در مراسم تودیع و معارفه دادستان جدید و قدیم چرداول افزود: مسئولیت ها یک فرصت از جانب خداوند برای خدمت رسانی به مردم است و خداوند برای انسان ها حرمت والایی قائل است که مظهر احترام خداوند به بندگانش در خلق و خوی پیامبر اکرم(ص) بوده است و نهایت و نتیجه مسئولیت ها برای مدیران باید در مسیر رضایتمندی مردم باشد.

وی ضمن قدردانی از زحمات 8 ساله دادستان سابق چرداول اظهار داشت: یک قاضی باید عدالت را در تمام شئونات خود رعایت و حتی در نگاه کردن و نشستن شاکی و متشاکی این موارد را رعایت کند، حسن تدبیر بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد و از قضات می خواهیم در انجام کارها و صدور رای ها حسن تدبیر را بکار گیرند.

معاون توسعه و منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان ایلام تصریح کرد:مجموعه قضایی در شهرستان چرداول جوان، باسواد، باشهامت و نترس هستند و با این خصوصیات و بهره گیری از ظرفیت ها می توانند باعث تحول قضایی و در نهایت رضایتمندی مردم شوند.

همچنین فرماندار شهرستان چرداول در این مراسم گفت: تعامل و وحدت دستگاه های اجرایی و قضایی باعث رضایتمندی مردم شده و دولت با تمام توان برای اجرای عدالت اجتماعی آماده همکاری با دستگاه قضایی است.

سعیدرضا کریمیان افزود: مدیریت محلی و تئوری های اقتضایی نقش مهمی بر اجرای عدالت دارد و از دادستان جدید می خواهیم با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی و معتمدین و شرایط خاص منطقه برنامه های مدنظر دستگاه قضایی را عملیاتی کند و دولت نیز آماده همکاری است و از هیچ تلاش و تعاملی فروگذار نخواهد بود.

همچنین دادستان سابق چرداول در این آئین گفت: خدمت به مردم شهرستان به عنوان یک نیروی بومی و علیرغم مشکلات زیادی که داشت از بهترین دوران زندگی ام بود و برای خدمت به مردم جان دادن هم حلاوت و شیرینی خاص خود را دارد.

پرویز بیگی، صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را یک تکلیف و تحول بزرگ در شهرستان برشمرد و افزود: حفظ منابع ملی و رفع تصرف در چند سال گذشته یک تحولی بزرگ در شهرستان بود که این موضوع همواره بدون مماشات و چشم پوشی عملیاتی شد.

وی اظهار داشت:پیگیری حقوق عامه، نظارت بر دستگاه های دولتی، حذف نقاط حادثه خیز راه های مواصلاتی شهرستان، ایجاد نظم و امنیت عمومی، برخورد با اوباش و اراذل، تعامل با دستگاه های اجرایی، تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از اطاله دادرسی از مهمترین اقدامات انجام شده در طول این مدت بوده است.

همچنین دادستان جدید شهرستان چرداول نیز دراین جلسه گفت: حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی از اولویت های کاری من خواهد بود و انجام آن را یک تکلیف و وظیفه قانونی می دانم و از تمام دستگاه های مرتبط و مردم درخواست دارم برای اجرای این قانون بعنوان یک مطالبه عمومی دادستانی را همراهی کنند.

محمد سهراب زاده افزود: خدمت رسانی مطلوب مدیران به مردم یک وظیفه قانونی و دینی است و برخورد با فساد مدیران را با تعامل نهادهای دیگر به جدیت انجام خواهیم داد و همچنین احکام قطعی در مورد قلع بناها را در اسرع وقت و با جدیت پیگیری و عملیاتی خواهیم کرد.

شایان ذکر است که "محمد سهراب زاده" با حکم حجت الاسلام محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه به عنوان دادستان شهرستان چرداول معرفی و منصوب شد.

گفتنی است که مراسم تودیع " پرویز بیگی " دادستان سابق و " محمد سهراب زاده " دادستان جدید شهرستان چرداول با حضور معاون دادگستری استان، فرماندار، اعضای شورای اداری و تامین شهرستان چرداول، قضات و کارکنان دادگستری چرداول و جمعی از اعضای شوراهای حل اختلاف و صلح و سازش در سالن اجتماعات فرمانداری چرداول برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`